III starptautiskais graffiti mākslas festivāls

Ivars Pirvics JPPA „Kultūra”, 08.09.2006., 06:06

Piektdien festivāla pēdējā diena, kad tiks pabeigta graffiti siena par tēmu – Crash. To apglezno 12 mākslinieki no trīs valstīm.

Saim Latvija
Element (TB 2 Crew) Latvija
Ramz_mose Latvija
Rodia (TB 2 Crew) Lietuva
Dmitrijs (TB 2 Crew) Lietuva
SBoy (EK-KK-NGA Crew) Igaunija
LIC (EK-KK-NGA Crew) Igaunija
Big Mora 97 (KK Crew) Igaunija

Kā arī ārpus konkursa - Jelgavnieki - Byk, Ne Kit, Skop un Lars, kas apvienojušies komandā ar nosaukumu "RAF Crew" un jau otro gadu pēc kārtas piedalās graffiti festivālā Jelgavā.

8. septembris, Skvērs aiz Jelgavas Kultūras nama

11.00 Stencil un puķu podu apgleznošanas radošās darbnīcas ar stencil mākslinieku un Jelgavas Mākslas skolas pasniedzēju un audzēkņu piedalīšanos.

14.00 Festivāla noslēgums – graffiti sienas atklāšana, Dj, frizūras graffiti stilā no Jelgavas Amatu skolas audzēkņiem, deju grupas uzstāšanās, hip hopa, repa un beatbox izpildītāju uzstāšanās, labāko graffiti mākslinieku apbalvošana.

No 21.00 Afterparty „Trakā nakts” līdz rītam Sporta un atpūtas kompleksā „Zemgale” ar Gustavo un grupu „Tumsa”.

Savukārt Jelgavas Kultūras namā var apskatīt stencil un foto izstādi, kas tik atklāta 7. septembrī. Izstādē pārstāvēti seši Latvijas stencil mākslinieki: Saimis, PAL, elphnt, ZAI, Četrinieks un kabe.

Stencilu mākslinieciskā kvalitāte pārsteigs izstādes apmeklētājus, jo daudzi darbi nebūt nelīdzinās uz māju sienām, žogiem, tiltiem un tuneļos redzētajiem stenciliem. Darbi ir rūpīgi un smalki izstrādāti, radot dekoratīvu koptēlu.

Stencil ir viens no ielu mākslas (street art) veidiem. Ielu māksla ir jebkura mākslas forma, kas attīstās un tiek eksponēta publiskajā telpā, t.i. uz ielas un tā ir nelikumīga. Pie ielu mākslas ir pieskaitāmi tradicionālie graffiti mākslas darbi, stencil graffiti, stickeri, videoinstalācijas un trīsdimensionāli mākslas objekti. Ielu māksla ir pieskaitāma pie guerrilla art, kas ir cieši saistīta ar vidi, kas ir mākslas darba fons un pamats, tie nav pārvietojami un ir eksponējami to radīšanas vietā, jo tā ir daļa no darba, tāpēc ielu mākslinieki bieži ceļo, lai izplatītu savus darbus arī citur pasaulē.

Graffiti mākslas festivālu jau trešo gadu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra „Kultūra” ar Jelgavas domes un Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Festivāla mērķis ir mainīt sabiedrībā esošos stereotipus par graffiti, rādot šī mākslas veida daudzpusību un meklējot jaunas mākslinieciskās pieejas, mazināt graffiti kā huligānisma attīstību Latvijā, radot vietu kur izpausties graffiti māksliniekiem.

Starptautiskā Graffiti Mākslas festivāla pirmsākumi meklējami 2002. gadā, kad tika apgleznota Jelgavas naftas bāzes siena. Toreiz festivālā bija tikai trīs graffiti mākslinieki no Latvijas – Krys, Zaļais un Otex.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties