Ginta Apsīša animāciju filma "Ministry Messiah"

Gints Apsīts, 14.09.2006., 08:18

Filma Ministry Messiah piedalīsies Otavas (Kanāda) un Holandes starptautisko animāciju filmu festivālu oficiālajās skatēs.

Otavas festivāls notiks no 20. līdz 24. septembrim. Šis būs 30. Otavas starptautiskais filmu festivāls, kurā pavisam iesniegti 1953 darbi. Tas ir lielākais šāda veida pasākums Ziemeļamerikā un viens no prestižākajiem pasaulē. Oficiālajā konkursa programmā par galveno balvu sacentīsies 131 filma, arī "Ministry Messiah".

Savukārt Holandes animācijas filmu festivāls ir viens no nozīmīgākajiem animācijas industrijas pasākumiem Eiropā. Tas norisināsies no 1. līdz 5. novembrim Utrehtas pilsētā.

"Ministry Messiah" savu dzīvi sāka kā vienas minūtes "Diesel Dream" reklāma "Mana Eņģeļa spārni ir salauzti". Darbu 2004. gadā pasūtīja itāļu modes gigants "Diesel" un pasaules slavenā holandiešu reklāmas aģentūra "Kessels Kramer". Projekts "Diesel Dream DVD" tika izplatīts 700 000 eksemplāros visā pasaulē, kā arī "Diesel" mājaslapā.

Pusgadu vēlāk – 2005. gadā – Gints Apsīts filmai radīja trīs minūšu garu festivāla versiju. Gada laikā filma ir piedalījusies vairāk nekā 50 festivālos, tai skaitā festivālā "Sietlā", "Bruklinā", "Odensē, "Seulā", "Onedotzero", "OFFF" un citos.

Filma saņēmusi arī vairākas balvas:
- radošās izcilības festivālā "Adwards", 2006, Latvijā – "Labākā animācija";
- video mākslas festivālā "Ūdensgabali", 2005, Latvijā – "Grandprix";
- digitālās mākslas festivālā "OFFF", 2005, Spānijā – "skatītāju balva".

Gints Apsīts savu animācijas karjeru sāka "Benetton" pētniecības centrā Fabrica Itālijā, kad izveidoja savu pirmo animāciju filmu "The Bonedancer". Neskatoties uz filmas šokējošo saturu, filma-projekts ieguva negaidītu starptautisku atzinību. Tā tika iekļauta tādos industrijas izdevumos kā "Shots", "Creative Review", "IdN"; tā tika rādīta filmu festivālos "Onedotzero7", Roterdamā un Holandē, izdota grāmatās "Fabrica Files", "Flips 8 Moview", :output 06, iekļauta personālizstādēs Lisabonā (Portugālē) un Boloņā (Itālijā). Atgriežoties no Itālijas, Apsīts piedalījies vairāku nozīmīgu projektu realizēšanā, piemēram, "Eirovīzija", "Runājošie akmeņi" u. c. Šobrīd Gints strādā pie vairākiem komerciāliem projektiem, pie savas trešās filmas, kā arī attīsta četrus animācijas īsfilmu scenārijus.

Šīs ziņas jaukākā puse ir tā, ka jums nav jābrauc uz Kanādu, Holandi, Ameriku, Dāniju vai Japānu. Jums pat nav jāpērk DVD jeb biļetes, lai filmu noskatītos kinoteātrī. Jebkurš interesents to var vērot Ginta Apsīša mājaslapā www.apsits.com

Izbaudiet!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties