Filmu programma "Ceļš uz nekurieni"

Marite Lempa, 08.02.2007., 07:52

Šā gada 23. februārī Andrejsalā, Projektu telpā "Ēdnīca" notiks trash un underground filmu programmas "Road to nowhere" prezentācija.

Pirms vairākiem gadiem Eiropas īsfilmu žanrā radās apzīmējums trash (atkritumi). Tā ir kino kultūra, kas sevi pretstata komerciālā kino diktētajām tirgus prasībām. Taču pēdējo gadu laikā paradoksālā kārtā ļoti daudzas no šī grupējumu filmām ir iekarojušas savu stabilu vietu kino tirgū. „Road to nowhere” ir īsfilmu programma no underground pirmsākumiem, videomākslas, līdz pat trash filmām, kas pievēršas tēmai māksla, kultūra un sabiedrības mijiedarbība. Šī programma ir ne tikai izcils paraugs, kas atspoguļo underground kino attīstības vēsturi, bet arī sola aizraujošu vakaru/ceļojumu publikai.


“Road to nowhere” prezentēt ieradīsies grupas SEH-TANK dibinātājs Kyros Kikos. SEH-TANK grupa ir dibināta 2002. gadā Hamburgā, kā alternatīva programma Hamburgas īsfilmu festivālam, taču jau divus gadus tā bāzējas Cīrihē. SEH-TANK ir izveidojis vērtīgu filmu arhīvu, kas sastāv no underground, eksperimentālā kino un trash filmām. Reizi mēnesī šī grupa rīko filmu skates Walcheturm kultūras centrā (Cīrihē).


Kyros Kikos ir SEH-TANK dibinātājs, Hamburgā dzīvojošs grieķis, kas jau vairākus gadus organizē filmu programmas dažādiem Šveices un Vācijas neatkarīgo filmu festivāliem. Viņš ir mūziķis, filmu režisors, filozofijas doktors un mākslas kurators.


Filmu skati Rīgā organizē nekomerciālais multimediju projekts On the road, kura pamatideja ir popularizēt un radīt ceļa tēmai veltītus foto, video, kino un literāros darbus.

Papildus informācija: www.ontheroad.lv  


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties