Filma "Kabatzaglis" pavasara ieskaņai

Kinomuzejs, 13.02.2007., 12:34

Kinolektorijs Francijas Pavasara ieskaņai Rīgas Kinomuzejā "Kabatzaglis" (Pickpocket) 1959. Režisors Robērs Bresons
14.02.2007 plkst 18:00 75 min. Lekciju vada kinorežisors Jānis Putniņš

Robērs Bresons (1901 - 1999)


Žans Pelegrī, viens no neprofesionalajiem aktieriem Robēra Bresona filmā Kabatzaglis, par režisoru sacījis šādi “Viņš zina, ko viņš grib, bet nezina, kāpēc”.

Pastāv uzskats, ka Bresons ir viens no nedaudzajiem režisoriem, kurš nekad nav piekritis kompromisam starp mākslu un komerciju, kļūstot par intelektuāli, kurš filmē tieši to, ko vēlas. Viņa filmas ir par pašpiepildījumu un atbrīvotību, ko iegūst vienīgi ar mīlestību. Bresona filmās “svarīgākās idejas ir tās, kas visvairāk apslēptas”, tāpēc skatītājam tās uzmanīgi jameklē. Citas atzinību ieguvušās Robēra Bresona filmas: Ielu Eņģeļi (Les Anges du Péché), Žannas D’Arkas Prāva (Procès de Jeanne d'Arc), Publiskās Afēras (Les Affaires Publiques), Mušete (Mouchette), Uz Nāvi Notiesātais Bēg jeb Vējš Pūš, Kur Tam Tīk (Un Condamné à Mort S'est Échappé ou Le Vent Souffle où Il Veut).

"Kabatzaglis"


Iedomājieties pilsētu, kura ir iegrimusi fatālismā un bezcerībā, iedomājieties vietu, kur ielas klāj sen aizmirstu cilvēku pēdas, iedomājieties stagnāciju, kurā nonākušie vienkāršie ļaudis velk savas dienas absolūti vienaldzīgā sabiedrībā. Iedomājieties to visu, un jūs būsiet uzbūruši Robēra Bresona Kabatzagļa nihilistiskās Parīzes pasauli.


Mišels ir noslēpumains jauns vīrietis – gaumīgi ģērbies, izkoptām manierēm – neviens nekad neiedomātos, ka viņš ir kabatzaglis. Viņš ir pametis studijas, lai izkoptu savu roku kustības, zagšana ir viņa dzīves jēga, satraucošs un erotisks piedzīvojums. Taču viņš nav tik nepamanāms, kā viņam gribētos, un pievērš ne tikai policijas inspektora, bet arī profesionāla zagļa uzmanību. Kad notikumi ap Mišelu kļūst pārāk aizdomīgi, viņš dodas uz Londonu, lai izbēgtu no aresta. Pēc diviem gadiem viņš atgriežas Parīzē un arī savā noziedzīgajā dzīvē.

Ieeja bezmaksas. Vietu skaits ierobežots.
Lūdzam paziņot savu dalību pa telefonu 7358873, kinomuzejs@nfc.gov.lv


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
jānis, 13.02.2007. 12:40:15
Komentāra reitings: 0

Oho es iešu!! :)

jānis, 15.02.2007. 06:28:43
Komentāra reitings: 0

Bija super! Jāņa Putniņa lekcija bija ļoti laba, gaidu nākamo seansu! ;)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties