Festivāls “Uguns Paparde 2006”

Līga Medvecka, 30.08.2006., 17:26

Piektdien, 1.septembrī Valmierā, Daliņu peldvietā plkst. 19.00 sāksies Baltijas valstu uguņošanas festivāls „Uguns Paparde 2006”, kur noteiks labāko uguņošanas priekšnesumu.

Pasākuma organizators, SIA „Petarde” direktors Jānis Nutovcs informē, ka festivālā varēs vērot jaunākos pirotehnikas sasniegumus – mūzikas pavadījumā debesīs tiks veidoti krāšņi uguns ziedi un figūras. Festivālā visaugstākās kvalitātes muzikālus uguņošanas paraugdemonstrējumus nodrošinās kompānijas “Ugunsmeistars” no Latvijas, “Disona” un “Fiesta.LT” no Lietuvas, “Hansa Ilutulestikud” no Igaunijas un “Tropic” no Polijas.

Uguņošanas festivāls notiks sacensību veidā – pirotehnikas kompānijas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas sacentīsies par uzvarētāja prestižu un sponsoru sarūpētām balvām. Uzvarētājam tiks pasniegts īpaši festivālam “Uguns Paparde 2006” veidots kauss. Festivāla labāko uguņošanu noteiks gan profesionāla žūrija, gan ikviens pasākuma apmeklētājs, sūtot īsziņu. Šogad festivāla žūrijas komisijā būs pārstāvji no “Latvijas Mobilais Telefons”, Valmieras pilsētas pašvaldības, poligrāfijas “Strig”, “Pro1 Stage” un Ogres pašvaldības. Žūrija īpašu uzmanību priekšnesumu vērtēšanā pievērsīs kompozīcijai, oriģinalitātei, krāsu dažādībai un mūzikas sinhronizācijai. Savukārt skatītāji tiks aicināti sūtīt īsziņas, norādot labākās uguņošanas kārtas numuru.

Festivālā tiks ievēroti visi nepieciešamie drošības pasākumi. Atbildīgais par drošību pasākumā Jānis Garkalns informē: „Kārtības nodrošināšanā piesaistīsim apsardzi, Valmieras policijas pārvaldes darbiniekus un VUGD Valmieras nodaļas darbiniekus. Pasākuma teritorijā nedrīkstēs ievest mājdzīvniekus, ienest stikla taru, uzliesmojošus priekšmetus un citus priekšmetus, kas var traucēt pasākuma apmeklētājus. Aicinām vecākus neatstāt bērnus bez uzraudzības un rūpēties par savu bērnu drošību”.

Organizatori prognozē, ka pasākumu varētu apmeklēt ap 10 000 cilvēku gan no Vidzemes, gan citiem Latvijas reģioniem. Lai festivāla apmeklētājiem nodrošinātu ērtu nokļūšanu norises vietā, pilsētā 1.septembrī, tiks izvietotas informatīvās norādes. Jāpiebilst, ka piektdien, 1.septembrī sinoptiķi prognozē labvēlīgus laika apstākļus - nokrišņu varbūtība būs ļoti neliela.

Pasākuma ģenerālsponsora „Latvijas Mobilais Telefons” projektu vadītāja Iveta Else uzsver, ka uzņēmums vienmēr atbalstījis pasākumus, kas organizēti ģimenēm. „1.septembris ir īpašs datums, lai visi kopā svinētu svētkus - uguņošanas festivāla programma veidota ģimenēm, jauniešiem un bērniem. Aicinu ikvienu izbaudīt ugunīgu zvaigžņu lietu Valmieras debesīs,” tā Iveta Else.

Jau ziņots, ka festivāla organizatori - SIA “Petarde” un Valmieras pilsētas pašvaldība - 1.septembrī visiem pirmās klases skolēniem, kuri šogad uzsāks mācības Valmieras pilsētas izglītības iestādēs, dāvinās brīvbiļetes uz Baltijas valstu uguņošanas festivālu. Brīvbiļete būs paredzēta 2 personām - pirmklasniekam un vienam no vecākiem vai vecvecākiem. Ielūgumus apmeklēt Baltijas valstu uguņošanas festivālu pirmajā skolas dienā savās izglītības iestādēs saņems 293 bērni.

Pasākuma laikā skatītājiem dejas līdz rītam piedāvās Latvijā populāras grupas un mūziķi - Labvēlīgais tips, Tumsa, re:public un Tranzīts. Uguņošanas priekšnesumu starplaikos uzstāsies akrobāti, iecerēts organizēt dažādas atrakcijas.

Ieeja uz vakara pasākumu 1.septembrī sāksies no plkst. 18.00. Savukārt festivāla centrālais pasākums – uguņošanas paraugdemonstrējumi un koncerts sāksies plkst. 19.00. Ieejas biļešu cena – Ls 2.50 iepriekšpārdošanā, Ls 3.00 pasākuma dienā. Pirmsskolas vecuma bērniem (vecāku pavadībā) ieeja bez maksas. Biļešu iepriekšpārdošana notiek Valmieras Kultūras centrā Rīgas ielā 10, Valmierā, Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī SIA „Petarde” pirotehnikas veikalā Rīgā, Ūnijas ielā 76.

Jau ziņots, ka no 28.augusta līdz 31.augustam katru vakaru plkst. 22.00 Valmierā, laukumā starp Valmieras Kultūras centru un lielveikalu “Valmiera” simboliski – ar nelielu pirotehnikas šāvienu – tiek skaitītas dienas līdz Baltijas uguņošanas festivālam “Uguns Paparde 2006”. Pirmdien, 28.augustā, uzsākta arī teritorijas pie Daliņu peldvietas sagatavošana drošai un kvalitatīvai festivāla “Uguns Paparde 2006” norisei. Tiek veidoti plosti, no kuriem 1.septembrī debesīs tiks radīti krāšņi uguns ziedi.

Jāpiebilst, ka Baltijas valstu uguņošanas festivāls aizsākās pirms 10 gadiem Ogrē. Tas bija pirmais šāda veida pasākums Latvijā, pulcējot 8000 cilvēku. Otrais festivāls 2000.gadā notika Ikšķilē, to apmeklēja ap 10 000 skatītāju. 2002. un 2005.gadā uguņošanas festivāls notika Mežaparka estrādē Rīgā, pulcējot līdz pat 18 000 cilvēku, bet 2004.gadā festivāls norisinājās Rēzeknē.

Baltijas valstu uguņošanas festivāla ģenerālsponsors ir Latvijas Mobilais Telefons, festivālu atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un Aldaris.


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Rajena, 02.09.2006. 15:59:35 (ip:80.232.202.82)
Komentāra reitings: 0

Nu es biju, baigaa druuzma, baigā ķēpāshanās ar biļetēm... :((

sanduks (sandulis5@inbox.lv), 03.09.2006. 08:40:07 (ip:80.232.202.82)
Komentāra reitings: 0

tas bija ļoti ļoti skaisti:))

Dainis, 04.09.2006. 08:25:10 (ip:195.13.222.99)
Komentāra reitings: 2.684

Tas bija murgs!

"Sākums" bija izsludzināts 19, bet līdz ~23 bija tikai kodīgi sarkani dūmi, plaukšķenes un pirdieni uz skatuves, un mocības klausoties Tranzītu un Fredi (kurš brīnījās kāpēc publiku nevar iekustināt!), tad vēl RePublic mēģināja...

Iedomājos, kā jutās tie Valmieras pirmklasnieki, kuriem dome uzsauca 2 biļetes, un tad bija spiesti 5 stundas kaut ko gaidīt zarainā/smlšainā pļavā! Tad vēl tās pauzes 25-35 min starp priekšnesumiem...

Lielākā daļa skatītāju sāka iet prom pēc 3 konkursa dalībnieka - t.i. neredzēja abus labākos priekšnesumus. Pēc 4 vispār palika tikai izturīgākie!

Viss ko varēja redzēt esot uz vietas bija tikai priekšnesuma sākumiņš un atraudziņas gar trako dūmu mākoņu malām... Ne velti vakara vadītājs balvas aicināja pasniegt "visa šī bardaka autoru"... "Grandiozais" noslēgums tikai smirdēja pēc sēra un VISS bija aiz dūmu mutuļiem! Vai tiešām nevarēja rīkot tad, kad ir sauss gaiss, lai nav tā kondensāta.

Viss Burkānciems un Valmiera līdz pat centram bija ķīmiskā miglā tīts!

Tā kā mājās biju tikai ap 3 naktī, tad jāsaka, ka vairāk kā 8 stundas garais pasākums man ir atsitis vēlēšanos vēl kādu reizi apmeklēt šīs "dižās" firmas izklaides. Arī "sponsors" LMT netika galā ar savu uzdevumu, zona bija ļoti švaka! Ēdināšana vēl sliktāka.

Kolēģi smējās, ka saturīgākā pasākuma daļa bija komunicēšanās rindā ar paziņām *pusotras stundas* garumā!!!

Skumji, bet vislabākā redzamība bija no Baiļiem, kur ieejas maksu nevajadzēja, bet uz kurieni vairs nebija iespējas paspēt...

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties