Dejas kompānija "Ārā" aicina uz izrāžu vakaru

Maija Uzula-Petrovska, 12.11.2015., 05:58

Laikmetīgās dejas kompānija "Ārā" 19. novembrī plkst. 19.00 aicina uz Eduarda Smiļģa Teātra muzeju, kur notiks divas izrādes: "Para-doxa jeb pasaka jauktā secībā" un "Take me as a Present".

Skats no izrādes "Para-doxa jeb pasaka jauktā secībā", foto: Kristaps DaugavietisHoreogrāfa Rūdolfa Gediņa izrāde "Para-doxa jeb pasaka jauktā secībā" ir pasaka bez morāles, novērojums bez secinājuma un grēksūdze bez piedošanas. Izrāde attēlo visur esošo, bet īpaši neizcelto paradoksu, ikdienas pretrunas, kuru daudzslāņaino dabu mēs nemaz nemēģinām apzināties. Cīņa un nejauša sadarbība starp gaismu un tumsu, mani un tevi, dzīvniecisko un cilvēcisko. Sāncensība starp instinktiem, iegribām, vajadzībām un apziņu par to, kas no mums tiek sagaidīts un kā mēs spēsim izvairīties no nosodījuma. Jo katrā no mums iekšā ir vairāki "es". Kaut, iespējams, pat diametrāli pretēji, tie visi var būt patiesi.

Dejo: Ivars Broničs, Ģirts Bisenieks, Agate Bankava, Eva Kronberga, Anna Novikova vai Taisija Frolova.

Annas Novikovas izrādē "Take me as a Present" apskatīta mīlestības tēma, īpaši pievēršot uzmanību tās izpratnei mūsdienu kultūrā. Viegli ironizējot par mūsdienīga cilvēka vērtībām un prioritātēm, izrāde atklaj to, kas mūsos ir neglīts un pārspīlēts, kā mums trūkst vai kas ir ļoti paviršs, neattīstīts un aizmirsts. Izrāde akcentē jautājumu par nemateriālām vērtībām, kas šajā laikmetā, iespējams, kļuvušas pārlieku tālas un nelietderīgas, tiek uzskatītas par greznību un nenopietnu cilvēku nodarbi.

Dejo: Eva Kronberga, Taisija Frolova, Ģirts Bisenieks, Rūdolfs Gediņš, Ivars Broničs. Kostīmu māksliniece: Kristiāna Kalniņa. Gaismu mākslinieks: Ivars Tilčiks.

Olgas Žitluhinas vadītā laikmetīgās dejas kompānija "Ārā" par savu dibināšanu oficiāli paziņoja šā gada septembrī. Kompānijas profesionālās darbības mērķis ir regulārs mēģinājumu process, meistarklases, sadarbība ar citiem horeogrāfiem, dejas pārstāvjiem un pastāvīgs repertuārs – izrādes E. Smiļģa Teātra muzejā (Pārdaugavā, E. Smiļģa ielā 37/39) notiek katru mēnesi. Nākamās izrādes 10. decembrī plkst. 19.00: "Trīs grācijas" (horeogrāfe Taisija Frolova) un "Sway" (horeogrāfe Anne-Birthe Nord).

Biļetes: "Biļešu paradīzes" kasēs (www.bilesuparadize.lv) un ierobežotā skaitā pirms izrādes.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties