Slovēnijas teātra grupas Betontanc izrādes "Cīniņš ar Dostojevski/Wrestling Dostoievsky" viesizrāde Rīgā

Elīna Cire, 09.05.2006., 18:41

Teātra grupa United Intimacy sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu piedāvā Slovēnijas teātra grupas Betontanc izrādes "Cīniņš ar Dostojevski/Wrestling Dostoievsky" viesizrādi Rīgā.

Wrestling DostoievskyTikai vienu reizi - 30. maijā, plkst. 19.00 Latvijas Dzelzceļa muzejā, Uzvaras bulvārī 2/4. Izrāde notiks angliski un vāciski ar tulkojumu latviešu valodā.

Izrādes Cīniņš ar Dostojevski iedvesmas avots ir F. Dostojevska romāns "Noziegums un sods". Šoreiz klasiskais teksts uzrunā nevis ar vārdiem, bet gan ar fascinējošu ķermeņa valodu un grupas "Silence" īpaši izrādei radītu oriģinālmūziku.

Aktieri nevis atveido, bet izdzīvo grāmatas tēlus, skatītāju acu priekšā uzburot realitāti, kas ir satriecošs ķermeņa un prāta spēka vienotības paraugs.

„Izrāde Cīniņš ar Dostojevski nepēta realitāti, bet gan eksistenci. Eksistence ir plašs cilvēka iespēju lauks, viss, par ko personāžs var kļūt vai kļūs, to pat nezinot.”
Matjažs Pograjcs

Izrādes radošā grupa:
  • režisors Matjažs Pograjcs
  • ideja un izpildījums: Primožs Bezjaks, Daša Doberšeka, Branko Jordans, Andreja Kopača, Irena Kovačevica, Branko Potočans
  • izrādes mūzika: SILENCE (Benko & Hladnik)
  • dramaturģija: Željko Hrss

Izrāde tapusi, sadarbojoties BUNKER Productions un Schauspielhaus, Vīne.

Biļešu cena 5 Ls, 4 Ls. Biļetes uz izrādi var iegādāties visās Biļešu Paradīzes kasēs.


Wrestling DostoievskyPar teātra grupu Betontanc

Izrādes režisors Matjažs Pograjcs un horeogrāfs Branko Potočans ir spilgtākie slovēņu trīsdesmitgadnieku paaudzes mākslinieki. 1980. gadu beigās un 90. gadu sākumā viņi kopā ar citiem domubiedriem Slovēnijā aizsāka ļoti spēcīgas neatkarīgā teātra un dejas kustības veidošanu, īpašu uzmanību pievēršot fiziskajam teātrim. Šis pavērsiens ietekmēja ne tikai vietējo, bet arī starptautisko teātra ainu un tika novērtēts Eiropā. Betontanc veido izrādes sadarbībā ar citām pazīstamām Eiropas teātra kompānijām. Horeogrāfs Branko Potočans, savukārt, vairākus gadus ir strādājis izcilā beļģu horeogrāfa Vima Vandekeibusa kompānijā Ultima Vez.

Teātra grupa Betontanc ieradīsies Latvijā maija beigās, lai prezentētu savu jauno izrādi [šou-jor-feis], kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu un aktieru apvienību umka.lv. Izrādes notiks 25., 26., 27 maijā plkst. 19.00 teātrī Skatuve, Maskavas ielā 118.

0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties