Atrasti noslēpumainie sniega skulptūras radītāji

Ivars Pirvics, 08.02.2007., 07:56

No 10. līdz 11. februārim Jelgavas Pilsētas Dome, pašvaldības aģentūra "Kultūra" un ar Parex bankas American Express Blue kredītkartes atbalstu piedāvā 9. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā.

Atradušies mākslinieki, kas par pārsteigumu, kā jau mēs ziņojām, Jelgavā 1.februārī Hercoga Jēkaba laukumā pa nakti slepus izgatavoja sniega skulptūru. Mākslinieki par pārsteigumu piekrita 9.Starptutiskā ledus skulptūru festivāla ietvaros izgatavot ledus bāru un sniega skulptūru 3x3 metri, kas skatītāju vērtēšanai tiks nodota 10.februārī.


5. februārī Jelgavā ieradās visi 20 ledus skulptori no 10 valstīm (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Krievijas, Lielbritānijas, Dānijas, Nīderlandes, Čīles un Īrijas), kas startēs festivālā. E-pasta pielikumā bilde ar daļu no māksliniekiem, kas ieradušies Jelgavā.

Veiklti visi priekšdarbi, lai 6.februāra rītā ledus skulptori sāktu ledu pārvērst mākslas darbos. Jelgavā nogādāti 18 000 kg ledus!


Lai festivāls veiksmīgi noritētu, aģentūra „Kultūra” ar tālejošu aprēķinu sāka gatavoties jau 2005. gada februārī, kad no Jelgavas apkārtnes ūdens krātuvēm tika zāģēti ledus bloki, kas aizvesti uz firmas „FFL” saldētavām Smārdē, kur tie veselu gadu gaidīja brīdi, kad pārtaps par ledus skulptūrām. Savukārt kopš marta notiek mākslīgā pārtikas ledus bloku saldēšana un glabāšana “Vollers - Rīga” noliktavās-saldētavās. Katrs bloks sver 120 kg un tie tiks izmantoti mazajām konkursa skulptūrām. Lai skulptūras iegūtu savu neatkārtojamo spīdumu un caurspīdību, mākslīgais ledus tiek veidots no trīsreiz destilēta dzeramā ūdens, kas attīrīts no smagajiem metāliem un kuru, ja saskaldītu mazos gabaliņos varētu izmantot pārtikā.


Mākslinieki Jelgavā skulptūras izgatavos no 6. līdz 9. februārim, bet gatavas ledus skulptūras būs iespējamas apskatīt 10. un 11. februārī, Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā.

Oficiālā festivāla atklāšana plānota 10.februārī plkst. 16.00, kad arī profesionāla žūrija uzsāks skulptūru vērtēšanas procedūru. Plkst. 19.00 katrs varēs uzzināt šī gada festivāla uzvarētājus un sadarbības partnera – Parex bankas simpātiju apbalvošanas ceremonijā. Aicinām katru jelgavnieku un pilsētas viesi dienas gaitā balsot par sev vistīkamāko skulptūru, kuras autoram apbalvošanas ceremonijā tiks pasniegta skatītāju atzinības balva.


Paralēli skulptūru parkam, no 16.00 līdz 20.00 paredzēta kultūras programma uz brīvdabas skatuves, bet 21.00 skulptūras atspīdēs uguns un pirotehnikas šova atspulgos, kas tiks veidots īpaši šim pasākumam.

Ar katru gadu arvien uzskatamāk pierādās, ka festivālam ir ne vien sabiedriska, bet arī mākslinieciska nozīme. Iepriekšējos gados uzvarējušie darbi apliecina, ka tieši uz jaunradi vērsta festivāla koncepcija un rūpīga mākslinieku atlase pārliecinoši demonstrē, ka ledus ir neparasts - caurspīdīgs, trausls, maz apgūts un grūti pieejams materiāls, kas izaicina māksliniekus uz jauniem saturiskiem un tehniskiem risinājumiem. Fakts, ka no ledus veidotie darbi jau pirms to izgatavošanas ir nolemti izkušanai, piesaista vēl ciešāku skatītāju uzmanību skulptūrām.

9. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā iecerēts:

  • 20 ledus skulptūras, katra no viena ledus bluķa. Tēma: Modernais ledus laikmets (Modern ice age).
  • 10 lielās ledus skulptūras, kas var sasniegt trīs metru augstumu;
  • 5 sniega mākslas objekti (dimensijas - 3 x 3 x 3 m), kas tiks izgatavoti sapresēta sniega kubiem, konkursam piesaistīti mākslas akadēmijas studenti un jaunie mākslinieki no Jelgavas;
  • Skulptūru izgatavošana Jelgavā no 5. - 9. februārim;
  • Piedalās 20 ledus skulptori no Latvijas un ārzemēm (10 valstis);
  • Iespējams vērot skulptūru veidošanu;
  • Jelgavas Balto Kreklu ledus bārs.

Turpinot pagājušā gadā aizsāktās tradīcijas, izsludinām ledus skulptūru foto konkursu:

Foto konkursa nolikums.

1. Fotokonkurss darbi jāiesniedz līdz 2.marta plkst. 18.00, Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras „Kultūra” birojā vai pa pastu, Kr. Barona 6, LV-3001, Jelgava. Ar norādi Ledus svētku foto konkursam.
2. Fotogrāfijas var sūtīt elektroniskā versijā uz e-pastu: kultura@dome.jelgava.lv . Ar norādi Ledus svētku foto konkursam.
3. Sūtot pa e-pastu fotogrāfijas nedrīkst pārsniegt 4MG.
4. Konkursā var piedalīties iesūtot līdz 10 fotogrāfijām
5. Iesūtot darbus, jānorāda fotogrāfa vārdu, uzvārdu, telefona numuru un adresi.
6. Darbus vērtēs profesionāla žūrija un viņas vērtējums ir objektīvs un nav pasūdzams.
7. No labākajiem foto materiāliem tiek veidota foto izstādē, kas ceļos pa Latvijas pilsētām. Aģentūra patur tiesības izraudzīt tos darbus, kurus izstādīt izstādē.
8. Iesūtītie darbi paliek Aģentūras pārvaldījumā un viņus drīkst izmantot savos materiālos ar atsauci uz fotogrāfu.
9. Ja fotogrāfijas ir iesūtītas papīra formātā un ir iekļuvušas 12 labāko darbu sarakstā, fotogrāfam ir pienākums atsūtīt bildes elektronisko versiju, lai varētu iekļaut foto galerijā, kas tiks izveidota Jelgavas mājas lapā www.ledusmedus.lv.  
10. Fotogrāfijas, kas iesūtītas konkursam nedrīkst būt datorgrāfiski apstrādātas.
11. Datorgrafiski apstrādātās fotogrāfijas konkursā nepiedalās, bet žūrijai ir tiesības šādas iesūtītās fotogrāfijas izraudzīties foto izstādei.
12. Aģentūra patur tiesības 12 labākos darbus iekļaut Ledus skulptūru festivāla reprezentatīvajā kalendārā ar atsauci uz fotogrāfu.

Uz saredzēšanos ledus laikmetā 2007. gada 10.-11. februāris Jelgavā!

P.S. Būtiskais, lai karstas sirdis, bet ārā sals!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties