"Muzeju Nakts" Ārzemju Mākslas muzejā "Le Café De Paris"

Liena Galēja, 17.05.2007., 10:27

Le Café de Paris – tie ir Hemingveja Mūžīgie Svētki, tā ir mīlestība, skumjas, neprāts, noslēpums, ilgas; café au lait et croissants svētdienas rītā pie galdiņa, uz kura vēl vakar dejots kankāns; maza, neizskatīga sieviete melnā kleitā, kas dzied par alkām un laimi; mūsu iemīļotais šampanietis, pāris krievu emigrantu un ielas mākslinieks, kas zīmē uz ietinamā papīra strēmeles...

Aicinām Muzeju Nakts viesus mirkli izbaudīt šo Parīzes kafejnīcas gaisotni tepat, mūsu mazajā Parīzē – Rīgā, izbaudot tās valdzinājumu.
Ārzemju mākslas muzejā Muzeju Nakts akcija norisināsies no pl. 19.00 19.maijā līdz pl. 1.00 20.maijā.


Jums būs iespēja gan nesteidzīgi atpūsties franču mūzikas un franču mākslas pasaulē, gan apmeklēt muzeja pastāvīgo ekspozīciju, gan koncentrēties uz kādu no vakara gaitā piedāvātajiem pasākumiem. Muzeja trīs zāles būs atvērtas kā lieliem, tā maziem apmeklētājiem. Visas Muzeju Nakts norises un pasākumi ir bezmaksas.

Rēzeknes Tautas teātris viesosies ar R.Tomā satīrisko komēdiju Astoņas mīlošas sievietes, stāstot par cilvēku egocentriskumu, dvēseles kurlumu un robežām, līdz kurām jānokļūst, lai attaptos, kas darīts nepareizi. Režisore Māra Zaļaiskalns.

Jauniešu teātra studija no Ogres Estepatās piedāvās savu skatījumu uz latviešu bērnu iemīļoto komiksu Pifa piedzīvojumi. Pēc izrādes Pifa varoņi priecāsies parotaļāties kopā ar bēniem. Ja laiks būs silts, izrāde notiks ārā. Režisore Liena Galēja.

Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas – Francijas kultūras sakaru specialitātes studenti Muzeju Naktī jūs sagaidīs muzeja zālē, kur mitinās populārā mūmija. Akcija Café Dada ļaus baudīt franču valodas skanējumu, iepazīstot franču dadaistu un sirreālistu dzeju, bet franču kinolektorija vadītāja Mārija Podzorova stāsts par to, kā mīlas ainas atspoguļotas dažādās franču kino paaudzēs, savīsies ar filmu fragmentiem. Tuvojoties pusnaktij, paredzēts īpašs pārsteigums kino gardēžiem.

Franču kafejnīca mums parasti pirmkārt asociējas ar mūziku. Mūsu koncertprogrammu, ko vieno kopējs nosaukums: Café de la Musique , veidos J.Mediņa mūzikas skolas audzēkņi un absolventi, klarnešu kvartets Quattro Differente, džeza grupa Flash of Sound no Jelgavas, Jelgavas Spīdolas skolas skolēni, Jānis Grieze (ģitāra), Anrijs Bumanis (ģitāra) un Pēteris Krišjānis (ģitāra).

Jelgavas Spīdolas skolas sporta deju pāris Elīna Vereščagina un Māris Kuļikovskis iesildīs Muzeju Nakts viesus deju grupas Chilli kabarē programmai, kas izskanēs patiesi ugunīgos ritmos. Grezni tērpi, kaislīga plastika un temperaments ar īstu čilli garšu! Vadītāja – Anna Krastiņa. Un visbeidzot, gūtie iespaidi ļaus arī jums atraisīties mūsu vakara noslēgumā – franču diskotēkā.

Gaidīsim kā mazus, tā lielus cerībā sagādāt patiešām neaizmirstamus mirkļus!

Programma

19.00 Rēzeknes Tautas teātra izrāde
R.Tomā Astoņas mīlošas sievietes

Flash of Sound (Jelgava)
Džeza mūzikas koncerts

Jauniešu teātra studija Estepatās
Rotaļas kopā ar Pifu

20.00 Latvijas Kultūras akadēmijas studentu akcija
Café Dada

20.30 Café de la Musique
J.Mediņa mūzikas skolas pūšamo instrumentu ansambļa koncerts

21.00 Kinolektorijs Cinéma et amour
Mīlestība un franču kino
Vada Latvijas Kultūras akadēmijas studente M.Podzorova

21.10 Mediņa mūzikas skolas audzēkņu un absolventu koncerts

22.00 Klarnešu kvarteta Quattro Differente koncerts

22.30 Uzstājas Jelgavas Spīdolas skolas sporta deju pāris E.Vereščagina, M.Kuļikovskis

Café de la Musique –
Mūzika sapņainai noskaņai

23.00 Deju grupas Chilli kabarē programma

23.30 Kinolektorijs Cinéma et amour
Mīlestība un franču kino
Vada Latvijas Kultūras akadēmijas studente M.Podzorova

Franču diskotēka


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties