Anatolija Žebeļa zīmējumu izstāde "BIArt Gallery"

Irīna Mālniece, 18.02.2007., 08:46

Līdz 2007. gada 15. martam Baltijas Starptautiskās Akadēmijas studentu mākslas galerijā "BIArt Gallery" (Lomonosova ielā 4; 2. un 3. stāvā) ir skatāma Anatolija Žebeļa zīmējumu personālizstāde. 37 ekspozīcijas darbos lasāma jūgendstila ietekme, interese pēc baltas lapas telpiskuma, vijīgas līnijas un plankuma.

Tieši ar šo paņēmienu palīdzību autors sasniedz maksimālu māksliniecisko izteiksmīgumu un kustības brīvību lapas plaknē. Atmiņā paliekošs un kustīgs rokraksts ir viena no viņa zīmējuma īpašībām. Mākslinieku interesē cilvēks un priekšmeti viņam apkārt, ikdiena un neatkārtojamie dzīves brīži, kurus ir iespējams notvert un iemūžināt ar ātru rokas kustību. 1970.-80. gadu zīmējumos pārsteidz autora meistarība strādāt zīmuļa un tušas tehnikā uz papīra ar īpašu vieglumu un impulsitāti.


Pats A. Žebelis atzīst, ka vairs nerada šādus darbus. Izstāde ļauj apskatīt viņa daiļrades konkrētu posmu. Jaunībā viņš vēlējās kļūt par atslēdznieku, taču izpauda sevi kā mākslinieks, ar to noteicot savu turpmāko likteni. 1960-jos gados mācījās tēlnieku studijā L. Dzeguzes vadībā, vienlaikus apmeklēja V. Korkunova glezniecības un zīmēšanas studiju. Izgāja praksi G. Šķiltera muzejā. Izstādēs sāka piedalīties 1977. gadā un nākošajā gadā kļuva par Latvijas mākslinieku savienības biedru. Jau tad viņš juta, ka "velk pēc kaut kā augstāka". Nav brīnums ka A. Žebelis pievērsās ikonu glezniecībai un ikonostasu restaurācijai. Ercenģeļa Mihaila baznīcas ikonostasa restaurācija un Rīgas Kristus piedzimšanas katedrāles kupola apgleznošana V. Kudojara vadībā ir daži no Žebeļa paveiktajiem darbiem šajā jomā.

Pēc papildus informācijas var rakstīt izstādes koordinatorei Irīnai Mālniecei uz irinamalniece@inbox.lv  


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties