Aicinās nedarīt otram pāri

Juris Vīgulis, 14.09.2006., 06:58

Gandrīz katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs skolas laikā ir ticis fiziski, emocionāli vai seksuāli aizskarts no vienaudžu puses - apstiprina iedzīvotāju aptauja. Lai mudinātu skolēnus neaizskart un nedarīt pāri saviem vienaudžiem, piektdien, 15.septembrī, Grīziņkalna skeitparkā, J.Asara ielā 24, Labklājības ministrija (LM) rīko pasākumu skolēniem „nedari otram pāri”.

Pasākuma laikā paralēli Latvijas labāko skeiteru un BMX braucēju paraugdemonstrējumiem skolēni varēs piedalīties dažādās spēlēs un atrakcijās, kas rosinās izvērtēt viņu izturēšanos pret vienaudžiem. Pasākums sāksies pulksten 15:00.

Bieži dzirdam, ka skolēni apsaukā vai pat iekausta kādu tikai tāpēc, ka viņš neizskatās „normāli” vai neizturas „normāli”, ka viņam nav jaunākā modeļa mobilā tālruņa vai mājās nav datora ar modernākajām spēlēm. „Nedari otram pāri” – tāds ir pasākuma moto, un tas vienlaikus ir arī aicinājums jauniešiem padomāt par to, kā viņi skolā attiecas pret saviem klasesbiedriem un kā vienaudži izturas pret viņiem,” stāsta LM dzimumu līdztiesības projekta koordinatore Elizabete Pičukāne.

“Latvijas fakti” veiktajā iedzīvotāju aptaujā 83% aptaujāto atzina, ka ir dzirdējuši par gadījumiem, kad bērnu skolā fiziski, emocionāli vai seksuāli aizskar vienaudži. Turklāt gan zēni, gan meitenes aptuveni vienlīdz bieži kļūst par skolasbiedru aizskaršanas upuriem. Aptaujas rezultāti atklāj, ka visbiežāk bērni tiek aizskarti emocionāli/psiholoģiski. Tā uzskata vairāk nekā puse aptaujāto. Visbiežāk bērnus skolā aizskar sociālā statusa, ārējā izskata vai rakstura īpašību dēļ. Lielākā daļa aptaujāto (84 %)uzskata , ka aizskaršana biežāk notiek lielo pilsētu skolās.

66% aptaujāto uzskata, ka situācijas, kad bērnam skolā tiek darīts pāri, būtu jārisina skolas vadībai. Savukārt, pārējie atzina, ka attiecību problēmas skolā jāatstāj profesionāļu (psihologu, sociālo darbinieku) un vecāku ziņā. Gandrīz 10% domā, ka šāda situācija būtu jārisina pašam bērnam - visbiežāk šādu uzskatu pauda paši jaunieši.

Pasākums „nedari otram pāri” tiek rīkots Labklājības ministrijas sabiedrības informēšanas kampaņas par dzimumu līdztiesības jautājumiem ietvaros. Kampaņa tiek īstenota projekta “Kapacitātes stiprināšana nodarbinātības un dzimumu līdztiesības politikas izstrādē un ieviešanā iesaistītajām institūcijām” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem un Latvijas valsts budžeta.

Papildu informācijai:
Juris Vīgulis
LM Komunikācijas departamenta sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr. 7021590, 26184007
Fakss: 7021618
E-pasts: juris.vigulis@lm.gov.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties