Ātrāk sācies Ledus Laikmets Jelgavā

Ivars Pirvics, 01.02.2007., 15:38

No 10. līdz 11. februārim Jelgavas Pilsētas Dome, pašvaldības aģentūra "Kultūra" un Parex bankas American Express Blue kredītkartes atbalstu piedāvā 9. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā.

Par pārsteigumu visiem Jelgavniekiem jau šorīt 1. februārī sākusies skulptūru parka iekārtošana. Katram garāmgājējam , kas devās Jelgavā cauri Hercoga Jēkaba laukumam raudzījās pretī pa nakti tapusi sniega skulptūra. Aculiecinieki zina teikt, ka nakts melnumā pie skulptūras veidošanas rosījušies divi jaunieši. Lūdzam atsaukties nezināmos māksliniekus, jo festivāla rīkotāji vēlas piedāvāt viņiem izmēģināt spēkus un startēt Starptautiskajā ledus un sniega skulptūru festivālā blakus jau pasaulē atzītiem māksliniekiem. Zvanīt pa Nr. 26885106

Neskatoties, uz to, ka Latvijā šoziem laika apstākļi bija pavisam nebija raksturīgi šim gadalaikam, 9. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls nepakļāvās dabas stihijām, siltaja laikam un beidzot sagaidījis ziemu, tāpēc priecēs aukstās mākslas baudītājus ar pārsteidzošām ledus skulptūrām, kuras izgatavos 10 valstu profesionāli skulptori.


No 2006. gada 20. oktobra līdz 20. decembrim risinājās mākslinieku atlase 9. Starptautiskajam Ledus skulptūru festivālam. Šogad bija vērojama liela mākslinieku atsaucība. Savas skices par festivāla tēmu - Modernais Ledus Laikmets iesūtīja 52 mākslinieki no 16 valstīm. Taču iespēja realizēt savas Modernā ledus laikmeta vīzijas ledū būs divdesmit žūrijas komisijas atlasītiem māksliniekiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Krievijas, Lielbritānijas, Dānijas, Nīderlandes, Čīles un Īrijas. Festivāla tēma – Modernais ledus laikmets – izvēlēta, lai katrs cilvēks aizdomātos par to, kur ved mūs globalizācijas procesi. Kas mūs sagaida? Kādas varētu būt industriālās darbības sekas, kam par piemēru ir pasaules sašķobītā ekosistēma.


Lai festivāls veiksmīgi noritētu, aģentūra „Kultūra” ar tālejošu aprēķinu sāka gatavoties jau 2005. gada februārī, kad no Jelgavas apkārtnes ūdens krātuvēm tika zāģēti ledus bloki, kas aizvesti uz firmas „FFL” saldētavām Smārdē, kur tie veselu gadu gaidīja brīdi, kad pārtaps par ledus skulptūrām. Savukārt kopš marta notiek mākslīgā pārtikas ledus bloku saldēšana un glabāšana “Vollers - Rīga” noliktavās-saldētavās. Katrs bloks sver 120 kg un tie tiks izmantoti mazajām konkursa skulptūrām. Lai skulptūras iegūtu savu neatkārtojamo spīdumu un caurspīdību, mākslīgais ledus tiek veidots no trīsreiz destilēta dzeramā ūdens, kas attīrīts no smagajiem metāliem un kuru, ja saskaldītu mazos gabaliņos varētu izmantot pārtikā.


Mākslinieki Jelgavā skulptūras izgatavos no 6. līdz 9. februārim, bet gatavas ledus skulptūras būs iespējamas apskatīt 10. un 11. februārī, Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā.

Ņemot vērā iedzīvotāju ieteikumus un iepriekšējā gada pieredzi, kad festivālu apmeklēja rekordliels sagadītāju skaits, festivāla norise šogad pārcelta uz Hercoga Jēkaba laukumu, kurš teritorijas ziņā ir lielāks par skvēru aiz Jelgavas kultūras nama. Skulptūru parku plānots atvērts 10. un 11. februāri no plkst. 10.00 līdz 22.00, savukārt skulptūru izstādīšanai nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ, pasākumu organizētāji patur tiesības mainīt skulptūru izstādes apskates vietu un laiku. Sekojiet līdzi reklāmai!


Oficiālā festivāla atklāšana plānota 10.februārī plkst. 16.00, kad arī profesionāla žūrija uzsāks skulptūru vērtēšanas procedūru. Plkst. 19.00 katrs varēs uzzināt šī gada festivāla uzvarētājus un sadarbības partnera – Parex bankas simpātiju apbalvošanas ceremonijā. Aicinām katru jelgavnieku un pilsētas viesi dienas gaitā balsot par sev vistīkamāko skulptūru, kuras autoram apbalvošanas ceremonijā tiks pasniegta skatītāju atzinības balva.


Paralēli skulptūru parkam, no 16.00 līdz 20.00 paredzēta kultūras programma uz brīvdabas skatuves, bet 21.00 skulptūras atspīdēs uguns un pirotehnikas šova atspulgos, kas tiks veidots īpaši šim pasākumam.

8.Starptautiskais ledus skulptūru festivāls aizvadītajā gadā bija apmeklētākais pasākums Jelgavā un Zemgalē, nodrošinot rekordlielu apmeklētāju skaitu, visā Latvijā kopumā skulptūras apskatīja ap 84 000 cilvēku. Festivāla pirmajās divās dienās Jelgavā to apmeklēja divreiz vairāk apmeklētāju nekā iepriekšējā gadā ~ 45 000 interesentu, savukārt citās Latvijas pilsētās ceļojošās ledus skulptūras apskatīja ~ 39 000 apmeklētāju.


2006. gada festivālā piedalījās mākslinieki no Čehija, Anglija, Somija, Nīderlande, Baltkrievija, Bulgārija, Īrija, Latvija, Igaunija, Lietuva, Austrālija, kuri veidoja individuālās skulptūras par tēmu – Kāzas.

Ar katru gadu arvien uzskatamāk pierādās, ka festivālam ir ne vien sabiedriska, bet arī mākslinieciska nozīme. Iepriekšējos gados uzvarējušie darbi apliecina, ka tieši uz jaunradi vērsta festivāla koncepcija un rūpīga mākslinieku atlase pārliecinoši demonstrē, ka ledus ir neparasts - caurspīdīgs, trausls, maz apgūts un grūti pieejams materiāls, kas izaicina māksliniekus uz jauniem saturiskiem un tehniskiem risinājumiem. Fakts, ka no ledus veidotie darbi jau pirms to izgatavošanas ir nolemti izkušanai, piesaista vēl ciešāku skatītāju uzmanību skulptūrām.

9. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā iecerēts:

  • 20 ledus skulptūras, katra no viena ledus bluķa. Tēma: Modernais ledus laikmets (Modern ice age).
  • 10 lielās ledus skulptūras, kas var sasniegt trīs metru augstumu;
  • 5 sniega mākslas objekti (dimensijas - 3 x 3 x 3 m), kas tiks izgatavoti sapresēta sniega kubiem, konkursam piesaistīti mākslas akadēmijas studenti un jaunie mākslinieki no Jelgavas;
  • Skulptūru izgatavošana Jelgavā no 5. - 9. februārim;
  • Piedalās 20 ledus skulptori no Latvijas un ārzemēm (10 valstis);
  • Iespējams vērot skulptūru veidošanu;

Jelgavas Balto Kreklu ledus bārs.

Turpinot pagājušā gadā aizsāktās tradīcijas, izsludinām ledus skulptūru foto konkursu, ar kura nolikumu varēs iepazīties Jelgavas mājas lapā www.jelgava.lv  un www.ledusmedus.lv  sākoties festivāla nedēļai ar 5.februāri. No žūrijas atlasītām fotogrāfijām tiks veidota izstāde Jelgavas kultūras namā, kas vēlāk ceļos pa Latvijas kultūras iestādēm.

Uz saredzēšanos ledus laikmetā 2007. gada 5. – 11. februāris Jelgavā!

P.S. Galvenais! Lai kājām būtu silti!


8 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
deni2s, 01.02.2007. 16:27:51
Komentāra reitings: 0

Izskatās tiešām iespaidīgi. Malači, noslēpumainie jaunieši! :)

iirisa, 02.02.2007. 08:16:45
Komentāra reitings: 0

Mani senči grib braukt uz šito pasācienu. Man doties līdz?

deni2s, 02.02.2007. 08:49:32
Komentāra reitings: 0

Pagājušogad esot bijis tiešām iespaidīgi. Bet pats nebiju, tikai pēc atsauksmēm...

jānis, 03.02.2007. 16:29:31
Komentāra reitings: 0

Zinu ka ārzemēs šitie pasākumu ir baigi labie kad iet skatīties tumsā skulptūras, gaismās tās izgaismojot izskatās kolosāli! Nez vai šeit arī tā darīs.

deni2s, 03.02.2007. 19:31:53
Komentāra reitings: 0

Jā, Toronto vienreiz biju aizgājis, bija tieši kā tu teici, pie tam ap Xmas laiku, tāpēc visa pilsēta bija tāda svinīga un izpušķota. Man patikās. Kad Rīgā pie Kongresu nama arī bij neslikti, manuprāt.

ledus karaliene, 09.02.2007. 11:30:20 (ip:80.81.48.67)
Komentāra reitings: 0

Bet cik āis pasākums maksā?

ledene, 09.02.2007. 17:10:27 (ip:87.110.69.193)
Komentāra reitings: 0

bezmaksas!

Olga (sika138@inbox.lv), 01.03.2007. 12:39:08 (ip:82.193.76.200)
Komentāra reitings: 0

aa=aa

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties