9. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls

Ivars Pirvics, 04.01.2007., 14:26

Jelgavas Pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra „Kultūra” ar ģenerālsponsora „Parex Banka” atbalstu piedāvā 9. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā.

Neskatoties, uz to, ka Latvijā šoziem laika apstākļi ir pavisam neraksturīgi šim gadalaikam, 9. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls nepakļaujas dabas stihijām un arī šogad priecēs aukstās mākslas baudītājus ar pārsteidzošām ledus skulptūrām.


No 2006. gada 20. oktobra līdz 20. decembrim risinājās mākslinieku atlase 9. Starptautiskajam Ledus skulptūru festivālam. Šogad bija vērojama liela mākslinieku atsaucība. Savas skices par festivāla tēmu - Modernais Ledus Laikmets iesūtīja 52 mākslinieki no 16 valstīm. Taču iespēja realizēt savas Modernā ledus laikmeta vīzijas ledū būs divdesmit žūrijas komisijas atlasītiem māksliniekiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Krievijas, Lielbritānijas, Dānijas, Nīderlandes, Čīles un Itālijas.

Gatavošanās festivālam sākta jau martā, kad no Jelgavas apkārtnes ūdens krātuvēm tika zāģēti ledus bloki, kas aizvesti uz firmas „FFL” saldētavām Smārdē, kur tie gaida brīdi, kad pārtaps par ledus skulptūrām. Savukārt kopš aprīļa notiek mākslīgā ledus bloku saldēšanai, kas katrs sver 120 kg un tiks izmantoti mazajām konkursa skulptūrām.


8. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls aizvadītajā gadā bija apmeklētākais pasākums Jelgavā un Zemgalē, nodrošinot rekordlielu apmeklētāju skaitu, visā Latvijā kopumā skulptūras apskatīja ap 84 000 cilvēku. Festivāla pirmajās divās dienās Jelgavā to apmeklēja divreiz vairāk apmeklētāju nekā iepriekšējā gadā ~ 45 000 interesentu, savukārt citās Latvijas pilsētās ceļojošās ledus skulptūras apskatīja ~ 39 000 apmeklētāju.


2006. gada festivālā piedalījās mākslinieki no Čehija, Anglija, Somija, Nīderlande, Baltkrievija, Bulgārija, Īrija, Latvija, Igaunija, Lietuva, Austrālija, kuri veidoja individuālās skulptūras par tēmu – Kāzas.

 


Paralēli komandas skulptūru veidošanai notika arī skulpturālu objektu veidošana no dabīgā ledus, kurš tika iegūts no Jelgavas apkaimes ūdenskrātuvēm.
Ledus ir neparasts - caurspīdīgs, trausls, maz apgūts un grūti pieejams materiāls, kas izaicina māksliniekus uz jauniem saturiskiem un tehniskiem risinājumiem. Fakts, ka no ledus veidotie darbi jau pirms to izgatavošanas ir nolemti izkušanai, piesaista vēl ciešāku skatītāju uzmanību skulptūrām.


Ar katru gadu arvien uzskatamāk pierādās, ka festivālam ir ne vien sabiedriska, bet arī mākslinieciska nozīme. Trijos iepriekšējos gados uzvarējušie darbi apliecina, ka tieši uz jaunradi vērsta festivāla koncepcija un rūpīga mākslinieku atlase pārliecinoši demonstrē, ka ledus ir neparasts - caurspīdīgs, trausls, maz apgūts un grūti pieejams materiāls, kas izaicina māksliniekus uz jauniem saturiskiem un tehniskiem risinājumiem.

9. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā iecerēts:

  • 20 ledus skulptūras, katra no viena ledus bluķa. Tēma: Modernais ledus laikmets (Modern ice age). 
  • 10 lielās ledus skulptūras, kas var sasniegt trīs metru augstumu; 
  • Sniega mākslas objekts (dimensijas - 3 x 3 x 15 m), kas tiek izgatavots no vairākiem sapresēta sniega kubiem, konkursam piesaistīti mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļas studenti un mākslinieki. Gaidām sniegu! 
  • Skulptūru izgatavošana Jelgavā no 5.- 11. februārim; 
  • Latvijas un ārzemju modes dizaineru ziemas modes šovi uz speciāli tam veidotas ledus „mēles”; 
  • Piedalās 20 ledus skulptori no Latvijas un ārzemēm (10 valstis); 
  • Ledus iegūšana no ūdenskrātuvēm un profesionālas radošās darbnīcas; 
  • Iespējams vērot skulptūru veidošanu Jelgavā; 
  • Plaša kultūras programma; 
  • Ledus bārs un ledus podesti dīdžeju performancēm.

3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
vinne, 05.01.2007. 14:22:43 (ip:83.223.156.227)
Komentāra reitings: 0

kad tas viss?

jānis, 08.01.2007. 12:27:43
Komentāra reitings: 0

No 2006. gada 20. oktobra līdz 20. decembrim?

deni2s, 08.01.2007. 12:59:30
Komentāra reitings: 0

Ne tač, tad bija tikai mākslinieku atlase.

"Skulptūru izgatavošana Jelgavā no 5.- 11. februārim"

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties