SWAT 4: The Stechkov Sindicate: Par ķīlniekiem un teroristiem

sharky, 26.05.2006., 13:30

Par vienu no labākajiem taktiskajiem action, no amerikāņu speciālo uzdevumu vienības dzīves, var droši nosaukt spēli «SWAT 4». Īstenam stratēģim un taktiķim te ir kur ieskrieties — nevar vienkārši paņemt savu iemīļoto stobru, ieskriet mājā un visus sašaut. Pirmajā plānā ir auksts aprēķins, nevis emocijas. Puiši no «Irrational Games» ir nolēmuši iepriecināt visus seriāla fanus un izdevuši papildinājumu, kas neievieš nekādas radikālas izmaiņas, bet vienkārši uzlabo un papildina jau tā lielisko game play.

Papildinājumā, kura nosaukums ir «Stechkov» ir pievienotas vairākas misijas, septiņas, bet tās visas ir ļoti interesantas un daudzveidīgas. Mums nāksies cīnīties ar ļaundariem sātaniskās mūzikas koncertā, veco ļaužu pansionātā, kur ir paslēpušies pasta nodaļas aplaupītāji, un tālāk tādā pat garā. Skaidrs, ka runāt par kaut kādu sasaistītu sižetu ir grūti, misijas ir pilnībā patstāvīgas un tikai retu reizi savijas savā starpā...

Klusu! Notiek operācija.thumb_7961

Kā jau tika minēts, mums joprojām nāksies iznīcināt ļaunprātīgos teroristus un glābt miermīlīgos ķīlniekus. Pirms doties pildīt uzdevumu — vajag ekipēt grupu, kas sastāvēs no četriem cilvēkiem. Saglabāšanas iespēja joprojām nav paredzēta, un tas liek smadzenēm strādāt vēl intensīvāk. Jo nepareizi izstrādāta taktika, neveiksmīgi atvērtas durvis, nejaušs šāviens nelaikā — un līmeni nākas sākt no jauna, paralēli izsakot dažus sulīgus lamuvārdus, sadodot klaviatūrai un atsitot peli pret galdu. Teroristiem, kas negrib veikt pārrunas, tagad var iesist ar roku vai pat ar ieroci. Ja tas nepalīdz — pielietojam kādu ne nāvējošu ierīci, piemēram, elektrošoku. Kaujas ieroči ir pēdējā lieta, tas tādēļ, ka punkti tiek skaitīti tikai par dzīviem pretiniekiem un ne mazāk dzīviem ķīlniekiem un civiliedzīvotājiem. Kaujas laikā neaizmirstiet savākt no grīdas ieročus un ziņot pa rāciju par nogalinātajiem un ievainotajiem. Papildus jau ierastajiem uzdevumiem ir debitējuši arī jauni, pie kam ļoti interesanti. Piemēram, neatļaut noziedzniekam aizmukt vai aizturēt bandītus ātrāk, nekā tie atbrīvosies no narkotikām. Tie, kas spēlē normālā sarežģītības līmenī var neuztraukties, par šādu misiju neizpildīšanu noņem tikai 5 punktus no kopējā reitinga. Bet maksimālā līmeņa mīļotājiem būs jāpadomā un daudz akurātāk jāveic iebrukumi.

Vēl viens interesants jaunievedums — tā ir iespēja izpildīt pavēles ar laika atlikšanu. Tā piemēram, var ar divām dažādām grupām ielauzties mājā no divām dažādām pusēm vienlaicīgi. Ļoti ērti, kad ir jāizmanto pēkšņuma efekts. Lai nebūtu vairakkārt jāķemmē viena un tā paša teritorija — izstrādātāji ir ieviesuši vēl vienu brīnišķīgu ideju, kura saucas «gaismas marķieri». Tie ļauj marķēt vietas, kurās mēs esam jau bijuši. Bet nakts skata ierīce tieši otrādi, sagādā tikai neērtības, tā kā ar to skatoties ir grūti atšķirt savējos no svešajiem.

Salīdzinot ar oriģinālo «SWAT 4», arsenāls ir būtiski paplašinājies. Ir parādījies elektrošoks «Kobra», kas drīzāk tiek izmantots kā tuvās kaujas ierocis, granātmetējs, no kura izlido ne tikai kaujas lādiņi, bet arī pilnībā miermīlīgas gumijas lodes. Nav aizmirsts arī par pistoli Mark 19, kā arī par daudzu mīlēto — snaipera šauteni ar klusinātāju un optisko tēmēkli. Jaunais apbruņojums un ekipējums tiek izdalīts pakāpeniski, izejot vienu līmeni pēc otra un to var iegādāties galvenajā logā, sadaļā jaunais. Ko lai saka — ērti un funkcionāli.

Operācija veiksmīga!

Izmaiņas ir skārušas ne tikai vienlietotāja, bet arī daudzlietotāju režīmu. Pateicoties tehnoloģijai «Voice over IP» spēlētāji tagad var sazināties ar balsi, un tādejādi, operatīvāk atdot pavēles, bet ērta balsošanas sistēma ļauj ātri izvēlēties vajadzīgo karti vai izmest kādu no līmeņa. Jaunais «Smash & Grab» režīms ir vietējais tautā populārā režīma «Capture the Flag» analogs. Tikai karoga vietā šeit ir soma, kura komandai ir jānogādā vajadzīgajā vietā, bet otrai komandai ir jāpamaisa to izdarīt. Papildus tam, tie, kas nes somu, pārvietojas tikai kājām un nevar izmantot ieročus.

Pretinieku un sabiedroto mākslīgais intelekts ir izmanījies, pie kam uz labāko pusi. Uzvedas viņi neadekvāti, tomēr tagad vairāk ticami. Bandīti dažreiz pārdomā padoties un var saķert rokās automātu un ielaist lodi mugurā tiklīdz jūs pagriezīsieties. Negaida, kad no iebrucēju stobriem viņu virzienā izlidos lode, bet paši atklāj uguni tiklīdz ierauga speciālās uzdevumu vienības karavīrus. Arī durvis viņiem nav nekāds šķērslis — viņi vienkārši caur tām šauj, tiklīdz izdzird aizdomīgu skaņu. Puiši, ar kuriem plecu pie pleca būs jākaro un jāglābj pasaule no terora ir iemācījušies patstāvīgi mainīt ieročus, dzīties pakaļ bēgošiem teroristiem un pat nomierināt (ne jau ar maigu vārdu) apnicīgos un raudulīgos ķīlniekus.

Grafikas plānā nekas nav izmainījies. Palikusi iepriekšējā līmenī un ielādes laiks ir ļoti ilgs. Līmeņu dizains būtiski atšķiras no iepriekšējā, pie kam tajos ir tik daudz mazu detaļu, ka dažreiz aizskaties uz katru nenozīmīgu lietu. Muzikālais pavadījums arī ir mūsu uzmanības vērts. Ienaidnieki kliedz un runā dažādas frāzes, kad viņus sit vai istabā ielaiž asaru gāzi. Izņemot banālas frāzes, policistiem patīk arī pajokot, izdodot vārdiņus, no kuriem sejā parādās smaids.

Ceļš mājup

Kompānijai «Irrational Games» ir izdevies izveidot brīnumaini labu hītiskas spēles papildinājumu. Nav nekā revolucionāra, bet ir tikai papildinājums labam game play. Septiņas jaunas misijas, nedaudz ieroču, «SWAT 4» gaisotne, kopumā, taktisku spēļu mīlētajiem — nepalaidiet garām.

SWAT 4: The Stechkov Sindicate: kodi

Atveriet SwatGame.ini mapītē System un sākam redaktēšanu:

SPDamageModifierEasy=0.5;
SPDamageModifierNormal=1.0;
SPDamageModifierHard=1.5;
SPDamageModifierElite=1.5;

Mainam uz:

SPDamageModifierEasy=0;
SPDamageModifierNormal=0;
SPDamageModifierHard=0;
SPDamageModifierElite=0;

Viss. Tagad visa komanda un galvenais varonis ir nemirstīgi.

Šī spēle tika testēta uz datora, kuru piedāvāja SIA MA-1 Datori, interneta adrese — datori.lv.

Datori.lv datora specifikācijas:

CPU Athlon 64 3.5GHz,
DDR 1024MB,
HDD SATA 250GB,
Video: GeForce DF6800GT 256-bit, 256mb,
M/B ASUS A8V Deluxe,
Mouse: Logitech MX518,
Keyboard Logitech Deluxe


0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ


ienāktreģistrēties