Fonds "Mākslai vajag telpu" piedāvā sarunu par mākslu ar Vestardu Šimkus

Katrīna Leiškalne, 21.09.2015., 07:47

Fonds "Mākslai vajag telpu" veido stāstu sēriju, aicinot uz sarunu par mākslu un mūsdienu mākslas muzeju dažādu jomu pārstāvjus. Jaunākajā video saruna ar pianistu un komponistu Vestardu Šimkus.

Vestards ŠimkusIzcilais, pasaules slavu un atzinību iemantojušais mūziķis Vestards Šimkus stāsta, ka māksla lielā mērā ietekmē viņa skatījumu uz dzīvi. Bez mākslas tas būtu daudz vienmuļāks un neinteresantāks. Jautāts par mākslas lomu sabiedrībā kopumā, pianists saka: "Es uzskatu, ka mākslas telpu paplašināt ir ļoti svarīgi, jo ja šī telpa ir brīva no mākslas, to aizņems kaut kas cits - kaut kas daudz izklaidējošāks, komerciālāks un varbūt bezvērtīgāks". Vestards ir pārliecināts, ka laikmetīgās mākslas muzejs, tāpat kā akustiskā koncertzāle, Rīgā ir absolūti nepieciešami, jo tas noteikti palīdz viens otram, kā arī piepilda un paplašina mākslas telpu. Un šīs telpas paplašināšana veicina cilvēku izpratni par to, cik svarīgi, ka mūsu ikdienas sabiedriskajā telpā māksla ieņem savu godpilno vietu. Vestards Šimkus uzskata, ka cilvēku interese par mākslu ir daudz lielāka nekā reālais piedāvājums spēj sniegt. Tāpēc, kamēr nav šādas ļoti nozīmīgas celtnes, kā koncertzāle un muzejs, jautājums par to, kas piepilda šo telpu iztrūkumu, paliek bez atbildes.

Pianists pozitīvi vērtē, ka par iespējamo Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja izveidi RTU ēkā Kaļķu iela 1, notiek diskusija un tiek aptaujāti arī nozares pārstāvji. Šimkus uzskata, ka RTU ēka ir tik labā un pieejamā vietā, ka viņš pats turp labprāt dotos apskatīt vizuālo mākslu.

Vestards atzīst, ka izstādes viņš apmeklē labprāt. Turklāt laikmetīgā māksla izsaka sava laika garu. Pianists skaidro, ka viņam patīk aplūkot mākslas darbus "atvērtām acīm", sekojot mākslinieka idejai, un necenšoties strikti pateikt patīk vai nē. Viņš jūtas daudz lielāks ieguvējs sekojot tam, ko mākslinieks ir centies pateikt, kāda ir bijusi domu gaita un ko ir realizējis savā darbā. Arī izstādēs ārpus Latvijas, tas ir avots, kur smelties impulsus, kas rosina iztēli. "Tas mani bagātina, vieš prātā idejas, par kurām agrāk nebiju iedomājies," stāsta Vestards Šimkus un piebilst, ka vizuālā māksla dod iedvesmu arī idejām par saviem skaņdarbiem. "Tas bagātina manu dzīvi un to, kā es skatos uz dzīvi," secina Vestards.

Fonds "Mākslai vajag telpu" tika dibināts ar mērķi panākt Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā. Kā vispiemērotāko vietu šādam muzejam fonds saredz RTU ēku Kaļķu ielā 1. Muzeja pamatfunkcijas būs veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas un nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā kā Baltijas kultūras galvaspilsētā. Iniciatīvas uzsācēji uzskata, ka mūsdienu mākslas muzeja izveidošana ir valsts prestiža jautājums, viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni.

Video apskatāms "Mākslai vajag telpu" youtube profilā: youtu.be/bNMYiR6HP3Q.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt

Правильная поверка счетчиков воды поверка счетчика без снятия <a href=poverkaschetchikovvody1.ru>poverkaschetchikovvody1.ru</a> .

poverka_gjor

Hola, quería saber tu precio..

RobertSax


ienāktreģistrēties