Latviešu filmas iznāk DVD formātā

Liene Ančupāne, 18.12.2015., 12:57

Šodien tirdzniecības vietās nonāk jauni DVD sērijas "Latvijas Filma" izdevumi - Signes Baumanes animācijas filma "Akmeņi manās kabatās", par kuras sasniegumiem pasaulē režisore nupat saņēma Izcilības balvu kultūrā, un šī gada Latvijas pretendente uz "Oskaru" - Jura Kursieša drāma "Modris".

"Akmeņi manās kabatās"Stāsta Liene Ančupāne: "Sērijā "Latvijas filma" iznāk filmas, kas kļuvušas par ievērojamu notikumu Latvijas kultūras dzīvē. DVD izdevumos cenšamies iekļaut arī izziņas materiālus, kas piešķir papildus vērtību un padara tos skatītājam vēl interesantākus – gan pētnieciskas dokumentālas filmas par vēsturisko tapšanas procesu, gan filmas veidošanas aizkadru epizodes. Filmas "Akmeņi manās kabatās" izdevums šai ziņā ir unikāls – pirmo reizi Latvijas DVD ir pievienoti režisores komentāri par filmu, ko iespējams noklausīties skatīšanās laikā. Iekļauta arī režisores saruna ar portālu "Satori" un ieskats darba procesā – kopumā gandrīz pusotra stunda. Tāpat arī "Modra" izdevumā iespējams iepazīties ar filmas tapšanas aizkulisēm un citiem interesantiem materiāliem".

Filma "Akmeņi manās kabatās" pabijusi jau vairāk nekā 110 starptautiskos festivālos, līdz ar daudzām balvām pasaules festivālos tā triumfēja arī Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps", saņemot balvas kā Labākā animācijas filma, par Labāko animācijas režiju un Labāko scenāriju (visu filmu veidu konkurencē), balvai filma bija nominēta arī par Labāko animācijas mākslinieka darbu. Vēlāk "Akmeņi manās kabatās" kļuva par Latvijas pieteikumu ASV Kino akadēmijas balvai "Oskars" kategorijā "Labākā ārzemju filma" 2014. gadā un sasniedza visu laiku labākos Latvijas filmas rezultātus šajā sacensībā – nonāca fināla divdesmitniekā. Filma saņēma arī laikraksta "Diena" Gada balvu kultūrā.

Signes Baumanes filmas pasaules pirmizrāde notika prestižajā Karlovi Vari filmu festivālā, un tas kļuva par unikālu gadījumu šī festivāla garajā vēsturē, jo pirmo reizi galvenajā konkursa skatē tika izrādīta pilnmetrāžas animācijas filma. Par filmu atzinīgas recenzijas publicējuši kinoindustrijas vadošie mediji "The Hollywood Reporter", "The Variety" un daudzi citi, kas raksta par būtiskākajiem notikumiem kino pasaulē; arī lielākie ASV dienas laikraksti "USA Today" un "The New York Times". Kritiķi slavē Signes Baumanes tēlaino un krāšņo rokrakstu, filmas humoru, vitalitāti un delikāto veidu, kādā autore runā par sarežģītām un ļoti personīgām problēmām.

Animācijas filma pieaugušajiem "Akmeņi manās kabatās" ir patiesos notikumos balstīts fantastisks stāsts par piecām autores dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot - viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Filmā Latvijas vēstures peripetijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību.

Savukārt "Modra" cīņa par "Oskaru" vēl turpinās - režisors Juris Kursietis nupat atgriezies no filmas popularizēšanas kampaņas Losandželosā, kur iegūtas jau pirmās pozitīvās atsauksmes. Filmas "Modris" pasaules pirmizrāde norisinājās prestižajā Toronto starptautiskajā filmu festivālā, tā ieguvusi speciālo žūrijas atzinību Sansebastjanas filmu festivālā (Spānija), labākā režisora balvas Tbilisi filmu festivālā (Gruzija) un "Kinoshock" filmu festivālā (Krievija). Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" filma saņēma balvas nominācijās Labākā debija un Labākā otrā plāna aktrise.

Modris ir 17 gadus vecs jaunietis, kura atkarība no azartspēlēm rada konfliktu attiecībās ar māti, it īpaši tāpēc, ka mamma nebeidz Modrim atgādināt, ka viņa tēvs ir cietumā un jaunietis varētu būt mantojis tēva sliktos gēnus. Attiecības vēl vairāk saasinās, kad ziemas vidū Modris ieķīlā mātes elektrisko sildītāju, lai dabūtu naudu spēļu automātiem. Viņa nodod dēlu policijai un, kolīdz sākas puiša piedzīvojumi ar Latvijas tieslietu sistēmu, viņa attiecības ar ārpasauli izmainās. Drīz vien Modris apņemas atrast tēvu, ko nekad dzīvē nav saticis.

Šobrīd DVD sērijā "Latvijas Filma" iznākuši jau 11 DVD. Starp izdevumiem atrodamas gan Latvijas kino zelta fonda filmas "Zvejnieka dēls", "Limuzīns Jāņu nakts krāsā", "Ezera sonāte", "Pie bagātās kundzes" un "Ābols upē", gan arī filmas, kas plaši izskanējušas pēdējos gados – starptautiski novērtētās Jāņa Norda "Mammu, es tevi mīlu" un Aika Karapetjana "Cilvēki tur". Drīzumā, Barikāžu notikumu gadadienas laikā, nāks klajā arī pagājušā gada Lielajā Kristapā par Labāko dokumentālo filmu atzītā Pētera Krilova "Uz spēles Latvija".

Visiem "Latvijas filmas" izdevumiem ir subtitri krievu un angļu valodās, atsevišķiem izdevumiem arī vācu, franču, itāļu, spāņu un citās valodās.

No piektdienas jaunos DVD var iegādāties grāmatnīcās un mūzikas ierakstu veikalos, kā arī interneta veikalā www.bestbaltic.lv.

Līdz 30. decembrim interneta veikalā www.bestbaltic.lv īpašs svētku piedāvājums Latvijas Filmas izdevumiem, arī jaunajiem – cena tikai 6,90 eur par jebkuras filmas DVD.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt

Правильная поверка счетчиков воды поверка счетчика без снятия <a href=poverkaschetchikovvody1.ru>poverkaschetchikovvody1.ru</a> .

poverka_gjor

Hola, quería saber tu precio..

RobertSax


ienāktreģistrēties