Jāņa Norda topošā filma atlasīta kopražojumu forumam "When East Meets West"

Alise Ģelze, 22.12.2015., 14:01

No 24. janvāra Itālijā, Triestes starptautiskā kinofestivāla kontekstā notiek kopražojumu projektu forums "When East Meets West", kuram bija pieteikts 301 projekts, dalībai filmu tirgū izvēlēti 22, tai skaitā Jāņa Norda topošā spēlfilma "Ar putām uz lūpām", kas 2015. gadā saņēmusi finansiālu atbalstu Nacionālā kino centra konkursā.

Jāņa Norda topošā filma atlasīta kopražojumu forumam "When East Meets West"Kopražojuma projektu tirgus "When East Meets West" Itālijā notiek jau sesto gadu, pulcējot apmēram 300 kinoindustrijas profesionāļu, un šogad saņēmis rekordlielu pieteikumu skaitu (piemēram, 95 projekti no Latīņamerikas un 141 projekts no Austrumeiropas). Dalībai forumā izvēlēti 10 dokumentālo filmu projekti un 12 spēlfilmas, labākie no tiem var pretendēt uz vairākām balvām, kas paredz, piemēram, finansiālu atbalstu filmas pēcapstrādes periodam. Foruma vadītājs Alesandro Groplero portālam Cineurop (www.cineuropa.org/nw.aspx?t=newsdetail&l=en&did=303053) atzīst, ka projektu atlasē esot apvienoti divi mērķi – meklēt jaunus, daudzsološus talantus un atbalstīt sevi jau pierādījušus režisorus viņu tālāko māksliniecisko ambīciju realizēšanā. Patīkami, ka Jānis Nords minēts kā pirmais labais piemērs otrajā kategorijā.

Jānis Nords, kurš par iepriekšējo spēlfilmu "Mammu, es tevi mīlu" (2013) ieguvis vairākas balvas gan Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps", gan Berlīnes starptautiskajā filmu festivālā, kopš 2014. gada strādā pie sava jaunā projekta studijā "Tasse Film" kopā ar producentēm Aiju Bērziņu un Alisi Ģelzi. Filma "Ar putām uz lūpām" ir stāsts par bijušo policistu Didzi, kurš pēc smagas auto avārijas cenšas uzsākt dienesta suņu apmācības biznesu. Didzim nezinot, viņa sieva Jana meklē romantisku piepildījumu, satiekoties ar gados krietni jaunāko Robertu. Kad Didža mīļotie suņi izbēg un kļūst par biedu pilsētas iedzīvotājiem, Didzis un Jana ir spiesti konfrontēt savus pagātnes dēmonus un atrast kopīgu valodu, lai novērstu tuvojošos nelaimi.

Producentes sola, ka Norda jaunais darbs būs mūsdienīga, skatītājiem atraktīva un starptautiski konvertējama filma, kas apvieno spraigu sižetu un psiholoģisko drāmu - režisora prasme emocionāli kāpināt un izspēlēt galveno varoņu psiholoģisko spriedzi ir viena no veiksmes atslēgām arī Jāņa Norda iepriekšējās spēlfilmās.

Projekts plānots kā kopprodukcija starp Latviju, Lietuvu un Poliju, tādēļ filmas komanda ir starptautiska. Filmas pamatā ir amerikāņu scenārista Meta Goseta (Matt Gossett) darbs "Origin of species", kura darbība adaptēta Latvijas vidē; filmas operators būs amerikānis Tobiass Datums, kurš uzņēma arī Norda iepriekšējo filmu "Mammu, es tevi mīlu". Projektam piesaistīts arī viens no talantīgākajiem filmu māksliniekiem Lietuvā - Nerijus Narmontas (viņa iepriekšējais darbs ir Lietuvas un Latvijas kopražojums Spēlmanis, 2014), bet filmas grima māksliniece Agniezska Hodowana un montāžas režisore Agnieszka Glińska ir no Polijas. Galvenajās lomās - Jaunā Rīgas Teātra aktieris Vilis Daudziņš, un Valmieras teātra aktrise Ieva Puķe.

Šobrīd ir pabeigts projekta attīstīšanas periods, notiek sagatavošanās ražošanai un pirmā filmēšanas diena paredzēta 2016. gada 8. februārī. Filmēšana plānota Rīgā un Pierīgā, kopā 35 filmēšanas dienas līdz marta beigām. Filmas "Ar putām uz lūpām" pirmizrāde plānota 2017. gadā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt

Правильная поверка счетчиков воды поверка счетчика без снятия <a href=poverkaschetchikovvody1.ru>poverkaschetchikovvody1.ru</a> .

poverka_gjor

Hola, quería saber tu precio..

RobertSax


ienāktreģistrēties