Japānas mūsdienu dekoratīvi lietišķās mākslas izstāde

Ieva Zvejniece, 29.12.2015., 16:10

No 2016. gada 13. janvāra līdz 7. februārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) būs skatāma Japānas mūsdienu dekoratīvi lietišķās mākslas izstāde.

Budzans Fukušima (Buzan Fukushima, 1944). Vāze ar labu domu putniem. 1996. Porcelāns, virsglazūras gleznojumsJapānas amatniecībai ir sena, vairākus gadsimtus ilga vēsture, kuru iespaidojusi gan Ķīna, gan Koreja. Laikam ejot, šīs ietekmes ikdienā tika pakāpeniski absorbētas un pilnveidotas, un rezultātā radās darbi, kas jaunā aspektā atklāj japāņu tautas identitāti un estētisko pasaules uzskatu. Lai gan mūsdienās, globalizācijas laikmetā, Rietumu dzīves stila un kultūras areāls ir ievērojami paplašinājies, lietišķā māksla Japānā ne tikai saglabājusi tradicionālās izteiksmes formas un dekoratīvos rotājumus, kuri mantoti no iepriekšējām paaudzēm, bet arī spēj veiksmīgi evolucionēt, pateicoties nozares meistariem, kuri savā jaunradē pauž individuālo redzējumu.

Radošās izpausmes realizācijai māksliniekiem nepieciešama stabila kultūrvēsturiska bāze un iedvesmas avots. Vieni autori izmanto Japānas vēstures un kultūras tradīcijas, citi asimilē Eiropas un Amerikas mākslas stilus un virzienus, piemēram, "Art Deco" vai konstruktīvismu. Daži, piedāvājot oriģinālu risinājumu, izstrādā ikdienā izmantojamus funkcionālus objektus, toties avangarda piekritēji meklē veidu, kā jaunās koncepcijas izteikt konkrētās formās, un vēl ir grupa mākslinieku, kas pēta priekšmetu vieliskumu un materialitātes īpašības.

Pēc Otrā pasaules kara japāņu estētiskās vērtības mainījās un kļuva daudzveidīgākas. Šobrīd vietējā amatniecība attīstās arvien plašāk un sazarojas, kā rezultātā ir visnotaļ sarežģīti definēt nozares raksturīgās īpašības vai kopējās pazīmes. Lai Japānas laikmetīgās dekoratīvi lietišķās mākslas izstādes apmeklētājiem būtu vieglāk orientēties plašajā darbu klāstā, ekspozīcija ir strukturēta, balstoties uz vairākiem faktoriem: izmantotā materiāla, vēsturiskā laika perioda vai autora piederības kādai mākslinieku kopai.

Izstādi papildina plaša pasākumu programma, kas ietver lekcijas, tikšanās ar māksliniekiem, sarunas ar speciālistiem, radošās darbnīcas un citus izglītojošus pasākumus.

Izstādi atbalsta Japānas vēstniecība Latvijā un Japānas Fonds.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt

Правильная поверка счетчиков воды поверка счетчика без снятия <a href=poverkaschetchikovvody1.ru>poverkaschetchikovvody1.ru</a> .

poverka_gjor

Hola, quería saber tu precio..

RobertSax


ienāktreģistrēties