Kabrioleta jumta kopšana

Deniss Fedotovs, 09.04.2012., 20:05

Iemēģināju Turtle Wax Soft Top roof cleaner & conditioner system produktu, kurš paredzēts kabrioleta jumta kopšanai. Redzot, cik daudz Latvijā ir parādījušies kabrioleti, pieļauju, ka kabrioleta jumta kopšana nav man vienīgajam aktuāls jautājums.

Turtle Wax Soft Top roof cleaner & conditioner system

Nesen iebraucot A.Deglava ielas Maksimā pamanīju plauktā Turtle Wax Soft Top roof cleaner & conditioner system produktu, kuru pirms tam pēdējo reizi kādā Maksimā redzēju vairākus gadus atpakaļ, un toreiz tā arī nenopirku. Ko pēc tam ļoti nožēloju, jo vēlāk vairs to nekur nemanīju. Tāpēc šoreiz nebija divu domu, ka jāņem - cena zem 14 Ls (šķiet, ka bija kāda akcija vēl).

Produkts sastāv no diviem sprejiem - jumta tīrīšanas līdzekļa un kondicioniera, kurš veido aizsargkārtu, kas atgrūž mitrumu no jumta.

Pagūglējot atradu ka šis varbūt nav top produkts kabioleta jumta kopšanai pasaulē, taču vismaz top 10 tas ietilpst, un Latvijā jāsamierinās ar to, kas ir. Atradu arī vizuālu instrukciju tā pielietošanai:

Tā kā mans zvērs bija pa rudeni un agro pavasari diezgan dažādus laikapstākļus pārcietis (ziemas miegu, protams, gulēja garāžā), tad jumtam prasījās sakopšana, jo tas bija pārtapis no melna par pelēcīgu, turklāt auto turēšana zem kokiem arī nav nākusi par labu - vietām jumts palicis mazliet iezaļgans.

Tātad bilde pirms apkopes (var uzklikšķināt, lai redzētu lielākā izmērā):

Pirms Turtle Wax Soft Top roof cleaner & conditioner system

Apkopu pēc instrukcijas un kamēr gaidīju, kamēr jumts žūst, tikmēr nomazgāju pārējo mašīnu. Bilde pēc apkopes (jumts gan vēl ir mazliet mitrs):

Pēc Turtle Wax Soft Top roof cleaner & conditioner system

Attēlā jumts vēl ir mazliet mitrs (tāpēc arī mazliet ieliecies, bet tas laikam ir normāli), taču var redzēt, ka efekts, kaut arī nav perfekts, bet ir pozitīvs. Iespējams, ka pēc dažām tādām apkopes reizēm jumts izskatītos tik labi, cik vien tas ir iespējams, ņemot vērā tā nolietojumu, taču tā kā izlēmu vēl tajā dienā kārtīgi ievaskot auto un vēl pārklāt ar aizsargpārklājumu, tad nolēmu šoreiz neizrauties ar vairākkārtēju mazgāšanu.

Daži padomi no personīgās pieredzes, lai saglabātu pēc iespējas labāku stāvokli kabrioleta mīkstajam jumtam, jo tā pāršūšana nav lēts prieks:

  • Centieties neturēt auto tiešos saules staros - jumts izbalēs;
  • Neturiet auto zem eglēm un priedēm, no kurām karstās dienās mēdz pilēt sveķi;
  • Vēlams auto neturēt zem kokiem vispār, jo no tiem mēdz pilēt sula un krist putekšņi, kas padarīs jumtu zaļganu;
  • Vismaz es sava auto jumtu mazgāju reti un tikai ar rokām. Automazgātavās vienmēr auto tiek mazgāts ar rokām un parasti piesaku jumtu tikai izsūkt ar putekļsūcēju (vai neaiztikt vispār), jo domāju, ka Stotoila un tamlīdzīgu mazgātavu birsetes varētu kaitēt jumtam;
  • Nelietojiet mašīnas pārvalku, jo stiprā vējā tas beržās gar jumtu un var izberzt tur pat caurumu.

5 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Malleus (humanz@inbox.lv), 10.04.2012. 05:14:07 (ip:62.85.2.100)
Komentāra reitings: 0

Klau, lasīju - ja reiz ieminējies, ka pāršūšana dārgs prieks, varbūt zini, kur un aptuveni par cik tas būtu izdarāms?

deni2s, 10.04.2012. 12:27:43
Komentāra reitings: 0

Konkrēti nevienu nepateikšu, jo pašam nav bijusi vajadzība, bet visādos autoforumos ir manīti kontakti - pagūglē. Nevar gan zināt, cik tā informācija ir aktuāla.

deni2s, 12.04.2012. 20:51:34
Komentāra reitings: 0

Jauks video :)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QS11ATrNA3A

deni2s, 24.04.2012. 08:14:33
Komentāra reitings: 0

Cienu šādus cilvēkus: http://www.db.lv/auto/latvija/csdd-direktors-pie-ministra-dodas-ar-zapinu-370491

deni2s, 09.06.2012. 00:02:20
Komentāra reitings: 0

Baigi labais raksts par sajūtām no rodsteriem: http://www.drive2.ru/cars/bmw/z3/z3/mikkirozov/journal/4053239664633467566/#post

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt

Правильная поверка счетчиков воды поверка счетчика без снятия <a href=poverkaschetchikovvody1.ru>poverkaschetchikovvody1.ru</a> .

poverka_gjor

Hola, quería saber tu precio..

RobertSax


ienāktreģistrēties