Izdots jaunās rakstnieces Lauras Dreižes fantastikas romāns

Apāds Zvaigzne ABC, 26.09.2011., 15:15

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā ikgadējā bērnu un jaunatnes oriģinālliteratūras konkursa "Zvaigznes grāmata" trīskāršās laureātes Lauras Dreižes romānu "Laimes monitorings", kas ir jau trešais jaunās rakstnieces darbs.

Laura Dreiže - "Laimes monitorings"

Līdz šim publicētie apjomīgie jauniešiem adresētie romāni "Pūķa dziesma" un "Nepabeigtais skūpsts" latviešu oriģinālliteratūrā aizsākuši ārzemēs tik populārā literārās fantāzijas žanra tradīciju un izpelnījušies gan lasītāju, gan literatūrkritiķu ievērību. 

"Laimes monitorings" ir sarakstīts šobrīd jauniešu vidū īpaši iecienītajā kiberpanka (cyberpunk) žanrā un attēlo vīziju par mūsu planētas nākotni jau citā – digitālajā laikmetā. Atbilstoši žanra specifikai šī vīzija nav īpaši optimistiska: gadsimtu tālā nākotnē antihumāna politiskā režīma pārvaldītā pilsētā nelegāli mitinās dumpīgi jaunieši – tā sauktā "ģimene". Viņi aizrāvušies ar savdabīgu sacensību, mēģinot notvert noslēpumainu autobusiņu – tas neizskaidrojami parādās un atkal pazūd tajās pilsētas vietās, kur cilvēki jūtas nelaimīgi. Taču sacensība ir tikai iegansts, lai jaunieši arvien skaidrāk aptvertu pastāvošās iekārtas netaisnību. Sākas aizraujoši piedzīvojumi, kurus pavada neapslāpējama cerība izmainīt pastāvošo...

Neraugoties uz to, ka autorei ir tikai divdesmit gadu, romāns pārsteidz ne vien ar oriģinālo ideju, intriģējošu, daudzpusīgi izstrādātu sižetu un lieliski tēlotām cilvēku attiecībām ekstrēmos apstākļos, bet arī ar bagātu valodu, dabiskiem un dzīviem dialogiem, asprātīgiem salīdzinājumiem. Šī grāmata garantē aizraujoši pavadītu laiku ne tikai jauniešiem, bet arī pieaugušajiem lasītājiem.

"Lasītājs romānu "Laimes monitorings" minēs kā krustvārdu mīklu – vārdu pa vārdam, līniju pēc līnijas. Un nebūs tāda, kurš izlasījis sacīs: "Man viss bija skaidrs jau 50. lappusē!" Noslēpumainības savaldzināta, joņoju autores fantāzijas ceļos, kas met cilpas laikā un telpā." Tā par jaunās autores darbu izsakās rakstniece Māra Svīre.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Good Web-site, Carry on the beneficial job. With thanks! Also visit my blog - %anchor_text (https://twitter.com/Michael46246879/status/1129641309118050305)

Sharron

Wow, stunning portal. Thnx ... Also visit my blog %anchor_text (https://www.afkarena.net)

Young

I love looking at your website. Regards! Review my page ... %anchor_text (https://webcam-record.com/maxiy_01)

Romeoienāktreģistrēties