Lasītāju klubā bibliotēkās pieprasītais Māras Svīres romāns

Maija Treile, 07.01.2012., 03:54

Sestdien, 14. janvārī, plkst. 12:00 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks Lasītāju kluba tikšanās, kurā ikviens aicināts apspriest rakstnieces Māras Svīres jaunāko romānu "Audums kāzu kleitai" (izdevniecība "Lauku Avīze").

Māras Svīres romāns "Audums kāzu kleitai"

Katru mēnesi Rakstniecības un mūzikas muzejs nosaka grāmatu, kas izpelnījusies īpašu lasītāju interesi un tāpēc kļūst par Lasītāju kluba diskusijas objektu. Katra mēneša otrajā sestdienā lasītāji tiek aicināti tikties pie kafijas tases, lai nepiespiestā atmosfērā apmainītos ar viedokļiem, kas radušies, lasot grāmatu, lai diskutētu savā starpā, iegūtu jaunus domubiedrus vai oponentus un intelektuāli aktīvi pavadītu sestdienas pusdienlaiku. Uz Lasītāju klubu netiek aicināti grāmatu autori, izdevniecību pārstāvji vai tēmas eksperti, lai lasītāji varētu brīvi izteikt viedokli un iespaidus, autoritāšu viedokļa neietekmēti.

Rakstniece Māra Svīre raksturo romāna Audums kāzu kleitai tematiku: "Šis ir romāns par varu un mīlestību. Laužot cilvēka mūžu, vara ievainoja arī mīlestību, tomēr tā spēja lidot pat ar aizlauztiem spārniem. Piecdesmito gadu pirmajā pusē, staļinisma laikā, aiz dzeloņdrātīm, ieslodzītajiem vienīgi mīlestība un spīts deva spēku dzīvot. Es zinu to, jo tāds bija arī mans liktenis, un līdzās atradās cilvēki, kuri sabruka tādēļ, ka mīlestība viņus pievīla."

Māra Svīre literāro karjeru sākusi ar stāstu Grēksūdze (1972). Vairāki viņas darbi ir ekranizēti, piemēram, garstāsts Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Māra Svīre ir arī populārā televīzijas seriāla Likteņa līdumnieki scenārija autore.

Lasītāju klubs notiek sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku.

Dalība Lasītāju klubā – bez maksas.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Wow, stunning portal. Thnx ... Also visit my blog %anchor_text (https://www.afkarena.net)

Young

I love looking at your website. Regards! Review my page ... %anchor_text (https://webcam-record.com/maxiy_01)

Romeo

Hi there, neat webpage you have right now. My webpage: %anchor_text (https://ameblo.jp/)

Katharinaienāktreģistrēties