Jaunais Dizaina Studijas marta/aprīļa numurs

Dizaina Studija, 08.03.2010., 21:38

Numura tēma - profesijas nodevēji; kadri aizplūst!

Šajā numurā lasiet - Jaunais Dizaina Studijas marta/aprīļa numurs

 

VIEDOKLIS

o Mākslas kritiķis Jānis Borgs analizē "nodevības" diskrēto šarmu jeb to, kā vērtējama Latvijas ekonomiskās situācijas diktētā parādība – radikāli mainīt pamatprofesiju uz citu, līdz šim nepraktizētu darbošanās sfēru.

NOTIKUMI
o Kāds ir Igaunijas dizains? Sandra Krastiņa aicina salīdzināt metodes, ar kādām mūsu kaimiņi demonstrē savu darbu profesionālajās skatēs, šoreiz Frankfurtes mesē Ambiente.

TĒMA
o Vai vēl nesenā pagātnē lietotu un nu restaurētu priekšmetu piedāvājums kā antikvāra vērtība vai vintage stila zīme liecina par paradigmu maiņām un morālo briedumu mūsu sabiedrībā? Kāpēc ar to sākuši nodarboties arī mūsu arhitekti? Jautājuma ilustrācijai Ilze Martinsone tuvāk aplūko salonus "Zuzanna", "20. gadsimts" un Retro Spectro.
o Kā īstenojamas idejas, pat apvienojot direktora un apkopēja pienākumus, – par to ""Pērles" lietošanas instrukcijā"raksta Jana Kukaine.

TELPA
o Mūžīgās jaunības eliksīra noslēpumu žurnāls "Avots" saglabājis arī šodien – apgalvo mākslas zinātniece Anda Boluža.
o Par mediju situāciju tagad un toreiz; kāpēc žurnāla "izbeigšanās" bija likumsakarīga. Publiciste Rudīte Kalpiņa.
o "Avota" leģenda kultūrvēstures ainavā, tā spēks nostāties pašam pret savu pasūtītāju un kā to vērtēt ar šodienas kultūras līmeņa mērauklu. Dzejnieks Guntars Godiņš.

FORMA
o Aktualitāšu pazīmes dizaina siltumnīcā Greenhouse un "Stokholmas mēbeļu mesē 2010" vākušas Iliana Veinberga un Inese Pētersone. Kā uz to raugās paši meses dalībnieki – par to Miks Pētersons "Dizaina Studijas" mājaslapā www.dizainastudija.eu.
o Vai (un kā?) izdevies īstenot Latvijas dizaineru pašu izvirzītos uzdevumus kilometriem mērāmajā ekspozīciju virknē Frankfurtes mesē Ambiente? Sandra Krastiņa.

LAIKS
o Aizsākot jaunu rubriku "Dizaina muzejs", piedāvājam Ilzes Martinsones rakstu par Rīgas Porcelāna muzeja pieredzi "privatizācijas žņaugos" gan1997., gan 2010. gadā.
o Kā lasāmas dokumentālās laika liecības, kas iekodētas bērnu rotaļlietās, – to atklāj Irēna Bužinska.

Uzmanību! Piedalies KONKURSĀ "SMEJIES VESELS! 2010"! Izaicinājums dzīvi visās tās plaknēs ietekmēt un attēlot ar smaidu. Lai gaudām vietas nepietiek, kur smiekli rada mērķtiecīgu aktivitāti un darba sparu! Vairāk informācijas un konkursa nolikumu meklē žurnālā un www.dizainastudija.eu.


 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Merely had to mention I am relieved that i came on your web site! Look into my web site; main sakong online (Isobel (https://catatantogel4d-69.webself.net/))

Vito

<a href=https://kino-m.com/> 21 мост 2020 смотреть онлайн на русском. </a>

mpuguhv

[url=https://imdb1.ru/] Дождливый день в Нью-Йорке 2020 смотреть онлайн +в hd 1080. [/url]

ndnlwtdienāktreģistrēties