Grāmata bērniem – "Ola uz sola"

Liels un mazs, 29.03.2010., 01:32

Neibarta dzeja un Blanka gleznas jaunā bilžu grāmatā bērniem.
Izdevniecībā "Liels un mazs" nāk klajā dzejas bilžu grāmata bērniem – "Ola uz sola".

Grāmata bērniem – "Ola uz sola"Leģendārā dzejnieka Aivara Neibarta (1939-2001) dzejoļus, kas domāti, Neibarta vārdiem sakot, "īsļaužiem", izvēlējusies Sarmīte Neibarte, ilustrācijas un dizainu veidojis Jānis Blanks. Skaistās olu grāmatas iznākšanu tieši uz Lieldienu laiku atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds un akciju sabiedrība "Balticovo".

"Ola uz sola" ir bilžu grāmatiņa tiem, kam patīk paurbināt, papētīt un kaut ko atrast. Dzejnieks, spēlējoties ar vārdiem, daudzos vārdos ir atradis paslēptas olas. Dzej-olas, kas dzejoļos dzīvo starp parastiem burtiņiem, parādījis arī mākslinieks Jānis Blanks, kurš uzgleznojis šīs grāmatas ilustrācijas un arī pašu dzejnieku. Turklāt šīs dzej-olas ir ļoti patstāvīgas, ripo, kur grib, un no tām var arī izperēt visu, ko grib. Olas ceļš no Olaines uz Rīgu ved gar Māras ezeru, caur Torņkalnu, Āgenskalnu un olu skolu.

Mākslinieka Jāņa Blanka veidotā grāmata turpina "Liels un mazs" bilžu grāmatu virkni, kur grāmatas pamatā ir viens vai nedaudzi latviešu autora dzejoļi vai īsa pasaka, bet dominē vizuālie tēli (Ineses Zanderes un Ūnas Laukmanes "Ceļojums ar lielo Šarloti", Ineses Zanderes un Jura Petraškeviča "Māsa un brālis", Ojāra Vācieša un Reiņa Pētersona "Mēnesim robs"). Atsevišķajos dzejoļos veidojas sakņots grāmatas kopīgais stāsts – par olu, kas gluži balta un gluda atripo no Olaines, bet pamazām "izšķiļas" tās raksturs. Katra ilustrācija vispirms tapusi kā glezna, kas pēc tam reproducēta grāmatā un tagad apskatāma arī izstādē.


 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Good day, well put together website you've gotten here. Feel free to visit my website ... The Last Ship Season 6 dvd (Clyde (https://www.dvdonesale.com))

Beatris

Maintain the good work and generating the crowd! Feel free to surf to my webpage Free Advertising (https://flakeads.co.uk/free-classifieds)

Sue

https://saudileague.com/ الدوري السعودي,نادي الهلال,نادي الاتحاد,نادي النصر,ترتيب الدوري السعودي (https://saudileague.com/)

Garryienāktreģistrēties