Džordžs Orvels "Toreiz Birmā"

Marika Papēde, 14.11.2009., 15:30

Izdevniecība "Dienas Grāmata" laidusi klajā izcilā angļu rakstnieka Džordža Orvela romānu "Toreiz Birmā".

Džordžs Orvels "Toreiz Birmā"Viens no visietekmīgākajiem divdesmitā gadsimta angļu rakstniekiem.
Observer

Florijs, koktirgotājs, kurš ar savien uzskatiem ir kā dadzis acī vietējai britu sabiedrībai Karalistes kolonijā Birmā, kādudien nonāk neapzinātas izvēles priekšā — glābt savu draugu indieti, doktoru Verasvami, no tiesneša U Po Kjina zemiskajām intrigām vai beidzot kļūt par "cienījamu balto džentlmeni", lai iekarotu no Parīzes atbēgušas angļu jaunkundzes labvēlību.

Vai izvēle, liktenis ir vai nav paša cilvēka rokās? Uz šo šķietami retorisko jautājumu autoram ir ļoti nopietna un pārdomas rosinoša atbilde.

Orvela īpašā spēja dramatisku stāstu vēstīt, lai arī iejūtīgi, tomēr nepielūdzami sarkastiski nebeidz valdzināt arī teju gadsimtu pēc viņa darbu tapšanas. Turklāt Birmas (tagadējās Mjanmas) spilgtais tēlojums un vēsturiskie notikumi, kas Orvelu ierosinājuši šim romānam, ir gluži satricinoši savā lakonismā un iespaidīgumā.
Dace Sparāne

Par autoru:
Džordžs Orvels (Eriks Arturs Blērs ) dzimis 1903. gadā Indijā, kur viņa tēvs bija civildienesta ierēdnis. 1907. gadā ģimene pārcēlās uz Angliju. No 1922. līdz 1927. gadam viņš kalpoja Indijas impērijas policijā Birmā, gūstot pieredzi, kas ir romāna "Toreiz Birmā" (Burmese Days, 1934) pamatā. Viņa unikālā politiskā alegorija "Dzīvnieku ferma" iznāca 1945. gadā, un tieši šis darbs kopā ar romānu "1984" (izdots 1949. gadā) atnesa viņam pasaules slavu.


No angļu valodas tulkojusi Maija Andersone

 


 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
https://saudileague.com/ الدوري السعودي,نادي الهلال,نادي الاتحاد,نادي النصر,ترتيب الدوري السعودي (https://saudileague.com/)

Garry

Wow, attractive site. Thnx ... my page :: heste (https://erotube.dk/)

Tanya

Welcome to Almamea - Your Healthy Corner

ArmandoThoumienāktreģistrēties