Vai latvieši dzīvos bailēs?

Kristīne Blaua, 28.11.2007., 11:08

Cilvēki ar vien vairāk satraucas par tagadējo situāciju Latvijā, jo ne tikai krīze ir valdībā un sadzīvē, bet arī reāli tiek apdraudēta tās drošība.

Daudzi varbūt arī zin un sapratīs, par ko ir runa, bet daudzi varbūt būs pārāk aizņemti ar inflācijas sekām un valdības maiņu, lai pamanītu, ka ir kas svarīgāks. Runa ir par muitas kontrolpunktiem Latvijā.

Līdz šim tie ir bijuši kā saikne ar ieceļotājiem, izceļotājiem, ar kārtības saglabāšanu, kontrabandas novēršanu un, galu galā, ar drošību.

Bet kas notiktu, ja vairs nebūtu šīs saiknes? Par ko tas Latviju pārvērstu?

Manuprāt, tad inflācija būtu nieks salīdzinājumā ar to. Un gandrīdz vai neticami, Latvijai tieši par to būtu jāsāk satraukties, jo robežkontroli tak taisās likvidēt!

Ja kaut uz mirkli aizdomātos, tad katrs saprastu, cik tas ir briesmīgi. Kontrabanda, narkotikas, šaujamieroči un citas aizliegtāsvielas straumēm plūstu uz Latviju!

Vai tas ir normāli? Vai tas nevienu nesatrauc? Un kam tas ir izdevīgi?

Protams, būs arī apmierinātie, kas paši ar to darbosies, bet ko darīt pārējiem?

Neviens tak negrib dzīvot patstāvīgās bailēs, saspringumā, jo tāpat dzīve ir stresa un šausmu pilna. Un kas zin, varbūt valstī pat var sākties haoss. Un ko tad? Vai tiešām Latvijas gods, slava un neatkarība nav vairāk vērta par kāda indivīda labumu?

Var jau būt, ka deputātiem, kas izskatīja lietu par robežpunktiem bija uznācis prāta aptumsums, bet vai tiešām tik tālu viss ir jāsalaiž grīstē?

Protams, mans mērķis nav nosodīt, bet brīdināt citus gan. Tāpēc varbūt ir vērts painteresēties, kas sargās mūsu drošību. Jo visi taču cenšas padarīt Latviju labāku, nevis gluži pretēji. Var jau protams cerēt uz labāko, ka tomēr tas nenotiks, bet tai pat laikā vajag gatavoties uz ļaunāko, vai pat rīkoties, lai nepielaistu tādu kļūdu.


6 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
tellana, 28.11.2007. 13:28:58 (ip:83.223.151.138)
Komentāra reitings: 1.368

Tu vispār saproti, par ko tu raksti? Pēc Tavas "gudrās" loģikas, tad jau valstīs, kurās Šengenas noteikumi ir spēkā jau sen, būtu jābūt galīgām kontrabandas un mafijas lielvalstīm, piem. Vācija, Francija utt....

Madara, 29.11.2007. 18:32:59 (ip:87.110.32.23)
Komentāra reitings: -2.899

A Tu vispār saproti, ko runā? Kā Tu vari salīdzināt Latviju ar Vāciju? Tev neliekas, ka tās ir pilnīgi dažādi attīstījušās valstis? ?? ? Padomā par to....

rxx, 29.11.2007. 23:48:37
Komentāra reitings: 2.899

Situācija nav tik viennozīmīga, kā tu to uztver. Lielāko daļu kontrobandas preču līdz šim gan noķēra uz robežas, bet tas lielākajā daļā gadījumu notika nevis nejauši, bet gan pēc plānotām operācijām. Šajā gadījumā robeža ir ērtākā un drošākā vieta, kur paņemt tos kontrabandistus ciet.

Pēc pievienošanās Šengenas zonai tiek krietni vien apgreidota policijai pieejamā informācija un būs krietni vieglāk paņemt ciet citās valstīs meklētus cilvēkus, vai Latvijā meklētus cilvēkus citviet. Nebūs tā, ka var mierīgi pazust uz citu valsti un, ja tur nevienam nelec acīs, normāli dzīvot, būs vienots reģistrs un nevajadzēs ilgi čakarēties, lai noskaidrotu, kas un kā.

Lielākā daļa kontrabandas līdz šim tika noķerta laikam uz Krievijas vai Lietuvas robežas (nu vai ostā). Lielāko daļu kontrabandas preču neizgatavo ES, bet gan kaut kur ārpusē. Šengenai un ES ir ļoti attīstīta ārējās robežas kontrole, tur ir augsti standarti, kas jāievēro. Tātad, ja tās mantas netiek iekšā Lietuvā, tad netiks arī pie mums. Un pateicoties tam, ka no Šengenas nāk nauda ārējās robežas uzlabosanai, arī mūsu arējā robeža ar krieviem un baltkrieviem būs krietni, krietni drošāka nekā līdz šim.

Nu jā, un vai tev patika gaidīt pie visām robežām, lai kaut kur aizbrauktu Eiropā? Polijas robeža ar nikno sargu un kārtīgo facecontrol vispār bija fenomens...

Domāju, ka te plusu ir vairāk kā mīnusu.

walx, 17.12.2007. 23:44:03
Komentāra reitings: 4.406

ūūū Polijas robeža bija riktīgs murdziņš. Kad braucām ar stopiem manu draudzeni negribēja kopā ar mani laist pāri uz Vāciju jo viniem bija aizdomas ka esmu meiteni nolaupījis un vedu pārdot verdzībā....

sann, 24.11.2008. 13:18:28
Komentāra reitings: -1.368

xD Latvija reaāāli smird darbu loti grūti dabūt ! un ja dabon to darbu,kādu atlaidīs un tas ir loti nezeligi! viss loti atri kllūst apt ka Death Race !!! Esmu pats jauns tikai 20 gadi un jau gribu LOTI gribu pames so pasauli ! bet nevaru jo ir mazins dēlins tass ir viss del kā es vel esmu uz sīs pretigas pasaules ! manai gimenei nava gājis viegli tevs pameta manu mammu tiklidz piedzima māsina so 3 bērnus mana mamma izaudzinaja.man pasam ir pabeiktas tikai 7 kl nekad nesmu palicis uz otru gadu macos atri un sudzibu par mani nava! saakās ar to kad biezi vien majas nebija ko ēst tadel iestajos darba celtnieciba. maksaja labi līdz ar to mammai ari vieglak bija un jaunaja gada es vnk vairs negaju uz skolu ! tagad to loti loti nozeloju ! protams pastav iespeja turpinat macibas bet ka vai turpinu ja tagad dzivoju ar meiteni + vel delins jabaro, jaire dzivoklis ir panems kredits 300 ls bet es to nespeju ne samaksat ne nomaksat :( es vnk esmu tik dzili iegrimis kad bail pat domat kas bus talak ! es nespeju vairs talak cinities ! Varbut kadam ir kads sakarīgs padoms ? mans e pasts sann@amigo.lv

hepatits, 28.12.2008. 01:47:37
Komentāra reitings: 0

dzilji patiesaaka teemas virsraksta buutiiba ir, driizaak, sann komentaaraa, nevis autores izklaastiitajaa teemas tekstaa!

bailes maac neizgliitotiiba, darba ieguve, kaa peljnjas ceelonis pamata iztikas sagaadei, iespeejams neadekvaata dziives motivaacija sho minimaalo dziivotspeejas apstaaklju uztureeshanai.

un, galu galaa, vai ir vainojami esoshaas neapmierinaatiibas ceelonju nepareiza pamatizveeles iespeeja no piedaavaatajaam?

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā

Tommyzem

ElmerWes

ElmerPlonsienāktreģistrēties