Vides mūzikas koncerts etnogrāfiskajā sētā "Ielīcas"

Aija Jakubovska, 11.06.2007., 09:27

15. jūnijā plkst. 22:00 Valkas rajona Vijciema pagasta etnogrāfiskajā sētā "Ielīcas" Gaujas krastā sāksies otrais putniem veltītais vides mūzikas koncerts "Dabas koncertzāle: Phylloscopus collybita". Rudenī klajā nāks DVD "Čunčiņu dienas un nakts grāmata".

Romantiskajā vietā Gaujas krastā, kur pirms 34 gadiem filmēta leģendārā latviešu kinofilma “Pūt, vējiņi”, 15.jūnija vakarā “ambient” stila orģinālmūziku izpildīs Ingus Ulmanis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis, Anrijs Grīnbergs, Valdis un Rūta Muktupāveli, izdzīvojot koncerta galvenā varoņa - putna Čunčiņa dienas un nakts ritumu. Čunčiņa, filozofa un putnu dzīves hronista lomā iejutīsies dzejnieks Pēters Brūveris.

Dabas dīdžeja lomā iejutīsies Eduards Švāns. Vizuālā stāsta autori ir Vides filmu studija, fotogrāfi Otars Opermanis un Andris Soms kopīgi ar dabas vīdžeju Pēteri Ķimeli.

Otrais un šogad pēdējais bezmaksas vides mūzikas koncerts “Dabas koncertzāle: Phylloscopus collybita” sāksies 15. jūnijā plkst. 22:00 un beigsies naktī plkst. 1:00.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības speciālistu stāsti par putniem un dabu, kā arī Vides filmu studijas dabas filmu izlase un citi pasākumi sāksies ap plkst. 20:30. Koncertam ir īpaši izveidota interneta mājas lapa: www.dabaskoncerts.lv . Koncerta norises vietā būs iespējams uzbūvēt teltis. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi svilpauniekus, kādu segu sēdēšanai un kabatas bateriju, kā arī neaizmirst par pretodu līdzekļiem. LMT būs īpaši parūpējies par tīkla pārklājuma nodrošinājumu koncerta norises vietā.

Nupat, naktī no 2. uz 3. jūniju Valmieras rajona Ramatas pagasta “Līčos” notika pirmais vides koncerts. Pasākums Salacas krastā pulcēja daudzus skatītājus jau pirms koncerta sākuma. Bērni, gatavojoties pūču sasaukšanai, pārtapa par pūcēm, bet pieaugušie slēja teltis, uz lielajiem ekrāniem vēroja dabas filmas vai pastaigājās. Koncertu ievadīja dzejnieka Pētera Brūvera un ornitologu saruna par dažādām putnu sugām, ko papildināja putnu balsis un attēli. Līdz ar rītausmu mūziku caurvija dabas skaņas - dzidri skanēja norasojušās ģitāras un putnu balsis, pirmie saules stari un skatuves gaismas efekti izgaismoja rīta miglu.

Vides inženiertehnoloģisko risinājumu uzņēmums SIA “VentEko” savā 10 gadu jubilejā dāvina māksliniekiem iespēju radīt orģinālmūziku, kuru jau šoruden CD un DVD formātā klajā laidīs mūzikas izdevniecība “Platforma Records”. DVD “Čunčiņu dienas un nakts grāmata” ietvers gan koncertos redzamo attēlu, gan Vides filmu studijas unikālo filmēto materiālu no Salacas miglainajiem krastiem un latviskās vides skatus no koncerta “Ielīcās”.

Koncertu īstenošanu finansē arī Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Koncertus īsteno Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija sadarbībā ar SIA “Platforma Rekords” un ANO Attīstības programmas, Pasaules vides fonda, SIA “VentEko”, Latvijas Ornitoloģijas biedrības un Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu.


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
sirsniņa, 15.06.2007. 11:16:16 (ip:193.178.150.187)
Komentāra reitings: 0

Uz šito es noteikti aizbraukšu!!!

ss (hhh@hh.hh), 11.11.2009. 09:46:05 (ip:213.110.64.211)
Komentāra reitings: 0

nokavēju :(

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Particularly informative looking frontward to coming back again. Feel free to surf to my web site toothbrush holder (https://travellercolic.com/toothbrush-holder/)

Jordan

Exceptionally individual pleasant site. Great information readily available on couple of gos to. Visit my blog post: 용인이사청소 (https://yongin01.imweb.me/yongin03)

Marina

Thanks, this website is very helpful. my blog ... situs judi terpercaya (https://globalchess.doodlekit.com/)

Opalienāktreģistrēties