"Sinfonietta Rīga" noslēdz koncertsezonu

Rinta Bruževica, 20.05.2008., 23:44

"Sinfonietta Rīga" un "Latvijas Koncerti" noslēgs šo koncertsezonu ar muzikālu piedzīvojumu, orķestrim uzstājoties kopā ar vienu no Eiropas slavenākajiem jaunajiem mūziķiem – sitaminstrumentālistu no Austrijas Martinu Grūbingeru.

Koncerti norisināsies 28. maijā Ventspils kultūras centrā, 29. maijā Cēsu kultūras centrā un piektdien, 30. maijā Lielajā Ģildē pl. 19:00. Pie diriģenta pults Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.

Sezonas noslēguma koncerta programmā Ludviga van Bēthovena Ceturtā simfonija, norvēģu mūsdienu komponista Rolfa Vallīna skaņdarbs „Das War SchöN” („Tas bija skaisti”) un Bendžamina Britena „Variācijas par Frenka Bridža tēmu”.

Martins Grūbingers Rīgā viesojies jau divas reizes – spēlējis supervirtuozu solo numuru Lielās mūzikas balvas 2006 pMartins Grūbingersasniegšanas ceremonijā un kopā ar Rīgas Festivāla orķestri atskaņojis Andersa Kopela Marimbas koncertu pagājuša gada rudenī, izpelnoties publikas simpātijas.

Par gaidāmo koncertu Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē saka: „Sinfonietta Rīga sezonas noslēguma koncertprogrammas uzdevums ir piedāvāt saviem klausītājiem uzmundrinošu un garantētas iedarbības vitamīnu kompleksu. Manuprāt, izvēlētās partitūras ir lieliskas, un tās ir kā reibinošām smaržām bagāta skaņu pasaule. Ludviga van Bēthovena fanātiskā ticība ideāliem uzrunās mūs katrā Ceturtās simfonijas lappusē, bet Bendžamina Britena prieks par raibo un trako pasauli Variācijās par Frenka Bridža tēmu uzrunās caur cieņas apliecinājumu savam skolotājam. Savukārt, Rolfa Vallīna koncerta sitaminstrumentiem un orķestrim Das war schön nošu raksta trauslais smalkums un atbildība par katras nots vērtību ir kā radīti izcilā Martins Grūbingera pasakainajai spējai uzrunāt klausītāju vēl pirms vālītes pieskāriena vibrofona noslēpumainajam metālam”.

Atgādinām, ka marta sākumā Sinfonietta Rīga, kas dibināts 2006. gadā, jau saņēma savu pirmo nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2007 nominācijā par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā. Sīkāka informācija www.sinfoniettariga.lv un www.latvijaskoncerti.lv.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Дрессировка и обучение собак <a href=https://vipdressirovka.ru>vipdressirovka</a> в Москве и Московской области по доступным ценам.

Dressunpaf

Thanks for furnishing tһеsе kinds ᧐f terrific ѡritten content. Hɑve a loоk аt my website: tik tok (https://www.youtube.com/watch?v=0XX6I7bZ1eY&t=45s)

Glinda

Wow cuz this is really good work! Congrats and keep it up. My webpage; %anchor_text (https://exportersgateway.com/?q=node/19039)

Claritaienāktreģistrēties