Latvijas Radio bigbends atskaņos jauno džeza klasiku

Rinta Bružēvica, 15.10.2015., 13:07

Latvijas Radio bigbends, pavadot divas dienas intensīvos mēģinājumos kopā ar zviedru mūziķi, komponistu, pedagogu un bigbendu vadītāju Matsu Holmkvistu (Mats Holmquist), 16. oktobrī ir gatavi kāpt uz mūzikas nama "Daile" skatuves un nodot koncertprogrammu "Bigbenda minimālismu" klausītāju vērtēšanai.

Latvijas Radio bigbends atskaņos jauno džeza klasikuMats Holmkvists saka, ka šī ir viena no retajām bigbenda minimālisma programmām pasaulē – iespējams, pat vienīgā, kas tiks pilnībā ierakstīta arī CD formātā. Komponists uzsver, ka šī projekta tapšanas laikā dziļi iedvesmojies no "minimālisma tēva" Stīva Reiha (Steve Reich), īpaši skaņdarba "Violin Fase", kura elementus arī centies izmantot "Bigbenda minimālisma" projektā. Holmkvists sola klausītājiem jauno džeza klasiku – melodismu, minimālismu un Arvo Perta cienīgu monumentālismu bigbenda izpildījumā.

Mats Holmkvists atzīmē, ka šajā projektā izvēlējies sadarboties tieši ar Latvijas Radio bigbendu, jo jau no pašiem kolektīva atjaunošanas pirmsākumiem seko līdzi tā izaugsmei, ko viņš sauc par milzīgu, sakot, ka kolektīvs paliek muzikāli spēcīgāks ar katru paveikto projektu.

"Matsa Holmkvista mūzikai netrūkst skandināviskā melodisma – tā apvieno gan mūsdienīgo, gan arī klasisko mūziku," saka Kārlis Vanags, Latvijas Radio bigbenda muzikālais direktors, diriģents un mūziķis.

2010. gadā Mats Holmkvists, veidojot dažādu mūzikas žanru sintēzi, radīja ko jaunu, nodēvējot to par bigbenda minimālismu jeb "Big Band Minimalism". Šo mūziku dēvē arī par afroamerikāņu minimālismu vai uzlaboto minimālismu. Mākslinieks pats to raksturo kā laikmetīgās bigbenda mūzikas un komponista Stīva Reiha minimālisma sajaukumu.

Biļetes "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā – www.bilesuparadīze.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
I enjoy reading through your internet site. Regards! Also visit my blog :: %anchor_text (https://www.youtube.com/watch?v=Auj-AbV1ZMc)

Quentin

Great website! It looks really professional! Keep up the good work! Look into my web page :: %anchor_text (https://nimiq25.club/bookmarks.php/darleneete326)

Eddie

I like this site - its so usefull and helpfull. Take a look at my homepage: %anchor_text (https://pratamadigital.cloud/answer/index.php?qa=42411&qa_1=all-research-linked-to-league-of-legends)

Clevelandienāktreģistrēties