Andress Mustonens: "Esam izslāpuši pēc harmonijas"

Edgars Gertners, 07.12.2015., 18:53

Jau pēc nedēļas Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā ar senās mūzikas programmu būs dzirdams Eiropā vecākais aktīvais šāda tipa ansamblis "Hortus Musicus".

Andress MustonensSlavenais vijolnieks un diriģents Andress Mustonens pirms koncerta stāsta, ka viņa vadītais mūziķu kolektīvs allaž bijis izslāpis pēc harmonijas, mīlestības, dailes un dzīvības. Mūsdienu pasaulei tā nepieciešama jo īpaši!

Šodien tik sakarsētajā politiskajā un emocionālajā mutulī ir svarīgi meklēt kopīgo, nevis atšķirīgo. "Viena no mūsu populārākajām programmām ir "Ceļā", kurā izpildām viduslaiku mūziku, indiešu mūziku, Izraēlas tempļu dziesmas, agrīnās kristietības dziesmas no Armēnijas un arābu mūziku. Raugoties no nemirstošo patiesību prizmas, izrādās, ka šajās žanriski un ģeogrāfiski atšķirīgajās melodijās ir daudz vairāk kopīga, nekā atšķirīga. Pasaule ir maza!" saka A. Mustonens.

Ansamblis "Hortus Musicus" būs dzirdams 15. decembrī plkst. 19.00 Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā Rīgā. Autentisko un melodisko skanējumu papildinās Valsts Akadēmiskais koris "Latvija". Programmā Monteverdi, Tavenera un citu komponistu populārākie skaņdarbi.

Biļetes iegādājamas "Biļešu Paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
dN6aQ8hC5 dA4rW9bI8 fake bags replica bags replica bags

Forest

oD5fN0aM6 xE2pN2mQ7 replica bags replica bags fake bags

Suzanne

Eugenefloalienāktreģistrēties