Pain - Cynic Paradise

Dainis Tamuļevičs, 17.02.2009., 16:15

Ir dažas grupas, kuru albumu iznākšanu pavada liela ažiotāža. Šoreiz gan runa būs par Pain, nevis Guns N’ Roses.

Pain - Cynic ParadisePain, Pain, Pain! Pain visās malās, tādēļ nolēmu es arī ievērtēt viņu jaunāko veikumu. Līdz šim man Pain bija asociējies ar mainstream vācu industriālo roku, neskatoties uz to, ka grupa ir no Zviedrijas. Varbūt nepamatoti. Kāds tad ir jaunais albums? Pamatā jau tas pats Pain vien ir, ar ritmiskām melodijām, taisnu industriālu ģitāru skanējumu un kaudzi elektronisku mūzikas elementu. Daudzviet atgādina "Rammstein" skanējumu, kas it kā nebūtu nekāds liels brīnums, lai arī ne tik smagnējām ģitārām. Taču pavisam negaidīti dažas dziesmas arī atklāja elementus no "Linkin Park", Amerikas dienvidiem raksturīga roka un arī klasiskās mūzikas. Lai arī mēdz būt gadījumi, kad mūziķi pārcenšas ar dažādu žanru mūzikas elementu miksēšanu, man personīgi šinī albumā tas likās patīkami atsvaidzinošs. Tik pat atsvaidzinoši un dzirdei atlogojoša ir Anett Olzon balss parādīšanās atsevišķās dziesmās, kas gan kompozīcijas padara mazliet popsīgākas. Kāpēc dzirdei atslogojoša? Nekad īpaši neesmu jūsmojis arī par "Hypocrisy", un tieši dēļ vokāla, kas, bez šaubām, ir gaumes lieta. Visā visumā albums uztveršanas ziņā ir ļoti viegls, ritmisks un domāju galvenā mērķauditorija ir jaunieši, kurus nebiedē rokmūzikas krustojums ar elektroniku, kā arī nemeklē pārlieku virtuozitāti, kosmiski netveramu vēstījumu vai nejēdzīgu smagnējumu.

Atsevišķa rindkopa ir veltāma šī albuma dziesmu vārdiem. Parasti es tiem nepievēršu pastiprinātu uzmanību, pirms esmu kārtīgi iepazinies ar muzikālo materiālu, taču šinī albumā atrodamie klišejiskie teksti ("Too many women, too little time", "What doesn’t kill you, make you stronger", "Live fast, die young", u.c.) mani ļoti uzjautrināja. Tāda nihilistiska balāde šai industriāli bezpersoniskai pasaulei, no kuras jāmēģina raust labumus, kamēr vien esi dzīvs, taču gandarījumu tie nesniedz. Cienījamie mākslinieki sen jau nav puišeļi, un drīzāk piederētos pie "generation of the past", kuras galu viņi paredz. Varbūt tās ir bailes no pusmūža krīzes, vai varbūt tā neglābjami jau ir pienākusi, vai arī visticamāk gluži vienkārši tiek atbalstīts stereotips, ka kārtīgam rokmūziķim ir jābūt mačo, uzdzīvotājam un jāšķauda uz sabiedrības normām. Albuma nosaukums vien ir ko vērts. Katrā ziņā man bija jautri.

Rezumējot jāteic, ka albums ir profesionāli nostrādāts, mērķauditorija ir skaidra, kā arī nolemts panākumiem. Visspilgtāk šķiet šo faktu spēj raksturot fakts, ka tas ir iznācis "Nuclear Blast" paspārnē. Arī priekš sevis esmu atzīmējis dažas dziesmas, un albums noteikti ir patērējams kā atslodzes un uzmundrinājuma līdzeklis garajās darba dienās. Viens no personīgajiem favorītiem ir dziesma "Feed Us", gan dēļ klasiskiem mūzikas elementiem iepītiem ģitāras rifos, gan dziesmas vārdiem, kas ironizē par mūsdienu patērētāju sabiedrības interesēm. Personīgi ļoti "mīļa" tēma. Lai gan ko tur liekuļot, tas cilvēka prātus ir satraucis visos laikos, un arīdzan liela daļa mūzikas industrijas uz tā vien turas.

Pain@myspace

(Raksts pārpublicēts no blackdatamusic.blogspot.com ar autora atļauju.)


4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
sirus, 17.02.2009. 22:35:50
Komentāra reitings: 0

Manuprāt ļoti labs albūms

kukonens, 28.02.2009. 22:55:46
Komentāra reitings: 0

mani tas nepārliecina

NATAL., 11.08.2009. 00:08:27 (ip:80.233.253.155)
Komentāra reitings: 0

Viņš dzied par sievietēm tik daudz ne jau tāpēc, ka būtu mačo, vai kaut kas tāds. Tas ir tāpēc ka 2 reizes ir izšķīries un tas skats uz sievietēm ir tā kā savādāks.
Tikai dīvaini, ka necitēji kaut ko no Here is the news, kur ir daudz muzikāli gudri un 'atsvaidzinoši' teikumi, kā ''Here is the news comin' to you every hour upon the hour.
Here is the news the weather s fine but there might be a meteor shower'', ''The world is filled with desperate people
Looking with their desperate eyes
While the hollywood stars with their big fat cars
Try to get all the attention they can get

Get your bodyguard to pick up your trash
You're in the focus now
Too many drinks, crashed your cars
Can you live it up?''
Nesākšu visu citēt, bet varu pateikt, ka dziesmu vārdi ir neparasti, nedzirdēti un pat unikāli, ko nevarētu teikt uz jaunākajām citu izpildītāju dziesmām.
Vajag ļoti daudz laika, lai saklausītu to labāko šajā albūmā, Tu tikai pavirši noklausījies un nocitēji tos teikumus, kuri pasaulē jau ir pazīstami un izklausās ''skandalozi''. Albūms ļoti patika.

mū, 26.09.2009. 21:29:08 (ip:83.99.245.73)
Komentāra reitings: 0

"Have A Drink On Me" ir mans absolūtais favorīts.
Albums neparedzēti viegls, trūkst ierastā suicidālisma un vairāk vai mazāk depresīvo tekstu. Tik tāda ņirgāšanās. Toties lipīgi pēc velna!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Looking for fresh buyers? Receive hundreds of people who are ready to buy sent directly to your website. Boost your profits quick. Start seeing results in as little as 48 hours. For more info Visit: https://bit.ly/buy-web-traffic

Stephanie

great essay writers <a href=https://formeessaywriting.com/#>someone write my essay for me </a> essay writers online <a href="https://essayformewriting.com/#">write my essay for me </a> write my essay cheap https://formeessaywriting.com/

DanielPeF

<a href=https://hydraulicoilcooler.net>гидра официальный сайт</a> - гидра onion, гидра официальный сайт

MarcusMuppyienāktreģistrēties