Maydays in the East 2012

Arvīds Brazevičs, 10.05.2012., 18:33

Maydays in the East 2012 tūres ietvaros Rīgu 19.05.2012 datumā apmeklēs franču post metal / atmo sludge veterāni "Dirge" kopā ar igauņu industriāļiem "Pedigree" un skaļajiem eksperimentētājiem "Talbot".

Maydays in the East 2012

Dirge pirmsākumi meklējami 1994. gadā Parīzē. Uzsākot radošo darbību, dalībnieki dod priekšroku industrial – metal stila mūzikai. Laika gaitā, kolektīvā iekļaujoties jauniem cilvēkiem, radītā mūzika pamazām attālinās no sākotnējā stila un 1998. gadā tiek izdots pirmais pilnais albums Down, Last Level. Gadu vēlāk kolektīvam pievienojas vēl divi jauni cilvēki; kopējā darba rezultāts – albums Blight and Vision Below a Faded Sun - tiek izdots 2000. gadā. Albums skan daudz smagāk, ģitāras kļūst par tā gravitācijas centriem.

2001. gadā kolektīvs piedzīvo dalībnieku sastāva maiņu. Iekļaujoties jauniem dalībniekiem, kopīga darba rezultātā trīs gadus vēlāk, 2004. gadā, tiek izdots trešais pilnais grupas albums And Shall The Sky Descend, kas ataino grupas muzikālo evolūciju no industriālā metāla uz vairāk atmosfērisku un progresīvu metālmūzikas paveidu, savā ziņā saistītu ar tādiem post-metal / atmospheric sludge stila grandiem kā Neurosis, Isis un Cult of Luna. Šis albums aptver klausītāju ar nesteidzīgu, tumšu un hipnotizējošu mūziku. Ir skaidrs, ka grupa ir atradusi savu skanējumu un savu attīstības ceļu, atšķirīgu no citiem zīmīgiem šī stila pārstāvjiem.

2007. gads paver jaunu lappusi grupas pastāvēšanas vēsturē. Dubultais albums Wings of Lead Over Dormant Seas, kura tapšanā bija iesaistīts arī pazīstamo franču industrial-rock pārstāvju Kill the Thrill vokālists Nikolass (tā vokāls ir dzirdams divos albumā iekļautos skaņdarbos), gūst daudz pozitīvu atsauksmju grupas cienītāju un kritiķu vidū. Tikai no sešām kompozīcijām sastāvošs, šis albums spēj pārsteigt klausīju ar tā harmonisko dažādību. No lēna, dažkārt pat asinis stindzinoša doom-a līdz pat trauslām ambient partijām, šis masīvais, tomēr arī ļoti delikāti smalkais albums nepamet klausītāju līdz pat pašām tā beigām, liekot vēlāk atgriezties pie tā atkal un atkal, nenožēlojot ne mirkli no ar to pavadītā laika.

Maydays in the East 2012

2011. gadā Dirge izdod savu piekto pilno albumu – Elysian Magnetic Fields, kas ir viens no gada gaidītākajiem albumiem šī stila cienītāju un piekritēju vidū. Lai arī tas ir citādāks, atšķirīgs no ASTSD un WoLODS, tā skanējums ir ļoti masīvs, atmosfēriski piesātināts, bet pats galvenais - kolektīva agrākos albumus nekopējošs un tajā pašā laikā ļoti labi atpazīstams. Jau ar pirmajām albumu atklājošā skaņdarba Morphée Rouge sekundēm ir skaidrs, kas to izpilda; šo skanējumu nav iespējams aizmirst vai sajaukt ar ko citu.

Savā pastāvēšanas laikā Dirge ir uzstājušies kopā ar tādām grupām kā Unsane, Earth, Cult Of Luna, Nasum, Kill The Thrill, Baroness un Knut.

2012. gadā kolektīvs dodas Maydays in the East 2012 tūrē kopā ar igauņu industrial – metal atzītiem pārstāvjiem Pedigree, kuras ietvaros tiks apciemotas tādas valstis kā Polija, Lietuva, Krievija (kur abi kolektīvi uzstāsies uz vienas skatuves kopā ar vienu no Eiropas "tumšākajām" grupām – Amenra), Vācija, arī Latvija – lai dāvātu šīs mūzikas cienītājiem un piekritējiem iespēju baudīt šo mūziku klātienē.

Ieejas biļetes būs pieejamas kluba kasē pasākuma norises dienā, cena - 5 LVL.

Pāris video priekšstata radīšanai:
Nulle Part (no dubultā albuma WoLODS)

Epicentre (ft. Nickolas D. no WoLODS)

Cocoon (no pēdējā albuma Elysian Magnetic Fields


0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
It's remarkable in support of me to have a web site, which is helpful designed for my knowledge. thanks admin

Frankalawn

Hello there Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 24.99 dollars. If interested, please visit our site: lensoutlet.online Kind Regards, Arturo Kultūras portāls HC.LV

Arturo

Vjbfhvf yl341912@gmail.com :

Opypxpiienāktreģistrēties