Atklās „Converse Sk8 Attack” filmu festivālu

Kristaps Pagrabs, "Avantis", 24.07.2007., 19:38

Vērienīgā Baltijas valstu skeitborda festivāla „Converse Sk8 Attack” ietvaros no 26. līdz 27. jūlijam kinoteātrī „K. Suns” notiks plaša filmu skates programma. Kinodarbi ir veidoti par skeitborda kultūras tematiku un šo darbu autori pārstāv Baltijas valstis, kā arī Spāniju, Somiju un Poliju.

Festivāla ietvaros notiks divu filmu pirmizrādes. Savu Latvijas pirmizrādi 26. jūlijā plkst. 19.30 piedzīvos latviešu kino veidotāju darbs - “Asfalta bērni”, kas ir režisora Gvido Glāzera dokumentālais redzējums, apkopojot 2006. un 2007. gadā iekadrēto materiālu no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Spānijas un Čehijas ielām. Savukārt 27. jūlijā plkst.19.30 Baltijas pirmizrāde būs spāņu autoru Jesus Gomez un Mikeldi di Diego 2007. gadā veidotajai dokumentālajai lentei „Now Or Never”.

Šogad kopumā festivālam iesūtītas nedaudz vairāk kā 50 filmas, kas veidotas ne tikai par skeitbordu kā ekstrēmo sporta veidu, bet arī plašākā kultūras kontekstā apskata šo dzīvesveidu. Pārsvarā filmu festivālam iesūtītie darbi ir tapuši pēdējo divu gadu laikā. Šo darbu autori pārstāv Latviju, Lietuvu, Igauniju, Spāniju, Somiju un Poliju.

Festivāla filmu žūrijā ir režisors Aivars Čivželis, filmu producente un „Avantis” radošā direktore Ilona Bičevska, ekstrēmo sporta veidu fotogrāfs Uģis Brālēns, jaunais režisors Dzintars Dreibergs un LTV7 direktors Arnis Kuprišs. Labāko filmu autori tiks apbalvoti 28.jūlijā Grīziņkalna skeitparkā līdz ar starptautisko skeitborda sacensību uzvarētājiem.

“Šīs filmas ir interesanti vērot arī tādēļ, ka tām ir oriģināls tehniskais izpildījums. Ne kurš katrs profesionāls operators spēj iegūt tādus kadrus, kā to māk izdarīt skeitbordisti, kāpjot uz dēļa ar kameru rokās,” pasvītro viens no festivāla rīkotājiem, skeitborda veterāns un „Avantis” pārstāvis Kristaps Pagrabs.

Ievērojamākie darbi no festivāla piedāvātās programmas ir lietuviešu režisora Denisa Potasnikova dokumentālā kinolente „Unity The Second”, latviešu režisora Gvido Glāzera filma „Nav Gana”, somu režisoru Samu Eesu & Hoka darbs „Whei”, kā arī poļu režisoru Pawel Przybyl & Kuba Kaczmarczyk filma „Garaz#3”.

Jau ziņojām, ka šogad skeitborda festivāls „Converse Sk8 Attack” kļuvis par Baltijas mēroga pasākumu. Skeitborda sacensību atlases kārtas pirmo gadu noritēja arī Tallinā un Viļņā, kas ļāva noskaidrot kaimiņvalstu spēcīgākos braucējus, lai tie 28. jūlijā piedalītos festivāla noslēdzošajos mačos Rīgā. Festivāla "Converse Sk8 Attack" kulminācija paredzēta 28. jūlijā ar spraigām sacensībām Grīziņkalna skeitparkā. Sacensību braucēji šogad cīnīsies spēcīgā konkurencē, mačos piedaloties 30 labākajiem braucējiem no Latvijas, Lietuva, Igaunijas, Norvēģijas, Somijas, Vācijas un Polijas.

Festivāla "Converse Sk8 Attack" braucēju sacensībās pirmo trīs vietu ieguvēji savstarpēji dalīs balvu fondu 2000 eiro vērtībā. Pērn sacensības Grīziņkalnā vēroja ap 2000 interesentu. Arī šogad ir paredzēts, ka pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties dažādos līdzjutēju konkursos, bet skeitborda amatieri mēroties spēkiem ar skeitborda profesionāļiem.


Filmu festivāla seansi kinoteātrī „K.Suns”

26.jūlijā plkst.18.00
Filmas nosaukums: Garaz#3
Valsts: Polija
Režisori: Pawel Przybyl & Kuba Kaczmarczyk
Gads: 2006

Filmas nosaukums: Unity The Second
Valsts: Lietuva
Režisors: Denis Potasnikov
Gads: 2007

26.jūlijā plkst.19.30
Filma: "Asfalta bērni" (Latvijas pirmizrāde)
Režisors: Gvido Glāzers
Filmā piedalās: Atis Erics, Dainis Siliņš, Miks Grantiņš, Rūdolfs Henčels, kā arī viņu draugi un paziņas.
Gads: 2007

Filma: "A Mul Meeldõb"
Valsts: Igaunija
Režisors: Antti Sinitsyn

Filmas nosaukums: Garaz#3
Valsts: Polija
Režisori: Pawel Przybyl & Kuba Kaczmarczyk
Gads: 2006

27.jūlijā plkst.18.00
Filmas nosaukums: Whei
Valsts: Somija
Režisori: Samu Eesu & Hoka
Gads: 2007

Filmas nosaukums: Men At Work
Valsts: Igaunija
Gads: 2006

27.jūlijā plkst.19.30
Filmas nosaukums: Now Or Never (JART) (Baltijas pirmizrāde)
Valsts: Spānija
Režisors: Jesus Gomez & Mikeldi di Diego
Gads: 2007

Filmas nosaukums: Nav Gana
Valsts: Latvija
Režisors: Gvido Glāzers
Gads: 2006

Filmas nosaukums: Men At Work
Valsts: Igaunija
Gads: 2006

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
<a href=https://m-dnc.com/> Губка Боб в бегах 2020 смотреть онлайн hd 720. </a>

yyglpok

Thanks, this website is really practical. my blog post; https://simsoviet.com/ - Alfred (https://simsoviet.com/) -

Allan

Merely had to mention I am relieved that i came on your web site! Look into my web site; main sakong online (Isobel (https://catatantogel4d-69.webself.net/))

Vitoienāktreģistrēties