Klusti par brivpratigo Afrika/ Indija!

01.06.2009 10:36:46 aizsāka ievulaiks
59 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
ievulaiks, 01.06.2009. 10:37:38
Komentāra reitings: 16.335

Ja Tu esi 18 un vairak gadus jauns un velies kadam palidzet ka ari redzet pasauli, tad Tev ir iespeja pievienoties projektam starptautiska un nevalstiska organizacija DRH- Norway, kas piedava brivpratigo darbu Indija un Afrika. Projekts ilgst 18 menesus – 4 menesi darbs (Norvegija, Danija vai Zviedrija), 6 menesi macibu periods Norvegija, 6 menesi darbs Afrika (Zambija/ Mozambika) vai Indija, un 2 menesi Norvegija pieredzes apmaina pec atgriesanas no brivpatiga darba Afrika/ Indija.
Ja velies pievienoties, tad sikaku informaciju var sanemt rakstot ieva-drh@inbox.lv
Informacija par projektu majaslapa www.drh-norway.org
Papildus informācija pa telefonu- 004761264444 vai 4791691509

mcx, 01.06.2009. 10:51:08
Komentāra reitings: -7.226

ideja pavisam neštruntīga..
a tur kāsīšus dod ??? rofl

esot, 01.06.2009. 11:40:57
Komentāra reitings: 4.22

braucam:]

roflcopter, 01.06.2009. 12:38:37
Komentāra reitings: 7.727

im in!davai nolasās bariņš un laizjam uz rudeni!

minkucs, 01.06.2009. 20:29:01
Komentāra reitings: 14.448

mhm, jaunieši... mana draudzene pašlaik ir tieši tādā programmā pirmajā - darba stadijā. rok zemi, ved mēslus u.c. no rīta līdz vakaram galvu nepaceļot.
pagaidām pārāk laimīga neliekas....

endo, 01.06.2009. 20:48:17
Komentāra reitings: 7.696

tieši laikā.
tad kad pazaudēju darbu un paldies dievam rutīnu
un es skatos , ka varianti ir un viņi ir sasodīti daudz.
:)

lieliskais kārlis, 01.06.2009. 20:51:15
Komentāra reitings: 6.725

Nu nez. Man liekas, ka tepat vēl pie mums ir pietiekami darāmas lietas. Bet piedzīvojumu meklētājiem, jā, šis ir izaicinājums.

l.z, 01.06.2009. 21:52:39
Komentāra reitings: 5.774

minkuc, pastāsti sīkāk! cik ilgi jau pirmajā stadijā? ar šo pašu org.?

roflcopter, 02.06.2009. 00:11:17
Komentāra reitings: 12.04

Kārli, darāmas lietas?Ja neskaita vadošās elites brutālā un nežēlīgā iznīcināšanā, kur man vēl ir jāpiedalās???Minkuc, bet, kad draudzene atgriezīsies, varēs ar šiku izmēzt vietējos ''mēslus''.

lieliskais kārlis, 02.06.2009. 16:34:59
Komentāra reitings: 5.714

Nu, ja tev nav, tad piesakies.

roflcopter, 02.06.2009. 18:19:47
Komentāra reitings: 1.623

pagaidām ir, bet kaut kā nealkstu mirt no pilsoņu kara laikā izšautas noklīdušas lodes...

rxx_, 03.06.2009. 07:15:57
Komentāra reitings: 2.861

Kāds vēl pilsoņu karš? Latvijas tauta ir par slinku pat lai kaut cik ražīgi strādātu, kur nu vēl lai ietu karot... :D

roflcopter, 03.06.2009. 13:00:51
Komentāra reitings: 12.976

Badīgs un izmisis latvietis ir ekvivalents trotilam!

ievulaiks, 03.06.2009. 17:37:40
Komentāra reitings: 12.028

Sveiki jaunieshi!;) patreiz pati stradaju shaja programmaa un vel neviens meslus izvest, ka senas latvieshu stastos, nav aicinats! :)Nav brivratigais darbs ar vienadibas zimi- lauku darbi! Jastrada, protams, pirmos 4 meneshus ir, bet darbi ir ar merki palidzet nabadzigajiem- vairaki jaunieshi ar businu kopa vac second hand drebes, kuras talak suta uz valstim, kur tas ir nepieciesamas- tas notiek Norvegija, Zviedrija un Danija- cilveki ir saprotosi un atsaucigi un labprat atbalsta sho akciju. Zambija, Mozambika vai Indija (Indijas ziemelos) lozu nav, jo nekads pilsonu karsh tur nevalda!Projekta ir jaunieshi no visas Eiropas un ta ir interesanta kulturas apmaina un skolotaji macibu perioda ir no Kinas un Kenijas- ta ir iespeja uzzinat daudz par citam kulturam.Gaisotne ir loti pozitiva un briva! Ja vel kadi jautajumi- gaidu jusu pardomas?;) Varbut kads velas piedalities projekta? Gaidu e- pastus ar interesejushajiem jautajumiem!:)

sun, 03.06.2009. 18:26:27
Komentāra reitings: 11.049

interesanta lieta, bet vienīgais kas man traucē ir tas ka cik uzmetu aci sanāk diezgan padārgi tas viss. ja man būtu vairāki simti lieki eiro ar ko palīdzēt citiem tad es aizdotu draugiem un viņu ģimenēm lai mums tepat neiet kā trešās pasaules valstī. ja būtu kāds līdzīgs projekts kurā no manis prasītu tikai darbu nevis arī naudu (nu labi man jau diezgan simboliskas summas liekas par daudz) tad tādam labprāt nodotos...

jo nezinu kā manas studenta gaitas turpināsies ar mūžīgajām skolu budžeta apcirpšanām

dzēsts lietotājs, 03.06.2009. 18:46:04
Komentāra reitings: 10.081

Hēij.
Reku Edgars Eiropā pa Eiropas naudu aizbraucis :) ->

http://www.youtube.com/watch?v=PvwS7vHEr_M

dzēsts lietotājs, 03.06.2009. 19:21:49
Komentāra reitings: 5.744

Pagaidām izskatās, ka varētu veltīt gadu sev un citiem. Šis ir nopietni jāapdomā, kaut gan jūtu, kurā virzienā nosliecos.

ievulaiks, 03.06.2009. 21:49:30
Komentāra reitings: 0.832

Dalibas nauda ir 3000 nok (tas ir ap 240 Ls un biletes kopa maksa 50 Ls- vilciens un lidmashina) . 3000 nok ir iespeja sadalit un sakuma samaksat 2000 nok un velak 1000 nok, ja nav iespeja samaksat uzreiz. Naudinu jaiemaksa, lai rezervetu dzivoshanas vietu un ta ir paredzeta edinashanai pirmo iepazishanas nedelu! Labi butu ari veikt vakcinaciju, jo nevienu nesuta nomirt kaut kur Austrumos vai Dienvidos- vakcinacija izmaksa ari ap 100 Ls, bet to var planot pats pec iespejam un visas potes netaist!
Es sho projektu izvelejos, jo tas ir letakais ko jebkad esmu redzejusi, kaa arii velos kadam palidzet un redzet Indiju nevis uz 3 dienam ar turistu grupu, bet padzivot un iepazit kulturu!Man ir ari petnieciskas intereses antropologija un etnografija! Projekta ir daudz jaunieshu ar labu izglitibu, bet var droshi pieteikties pec vidusskolas kad iestajas lielais jautajums- un ko darit talak?!;)
Par Daniju atbildibu neuznemos, jo nezinu kas tur notiek- varu tikai sniegt info.par Norvegijas skolu! Patreiz atrodos projekta un labprat atbildeshu uz visiem jautajumiem par projektu!;)

endo, 03.06.2009. 22:27:25
Komentāra reitings: 12.458

a ir kautkāds līgums vai kautkāds garantijas e-talons ,ka manus orgānus nepārdos vietējiem mankijiem un manu dvēseli krišnām?

roflcopter, 03.06.2009. 22:31:13
Komentāra reitings: 15.44

LOL, nu ir laiki pienākuši- tagad pat pašam jāmaksā, lai strādātu;D

endo, 03.06.2009. 22:31:39
Komentāra reitings: 11.954

domāji na šaru aizbraukt paēst tofu-hotdogus un pabaudīt malāriju?

roflcopter, 03.06.2009. 22:39:28
Komentāra reitings: 16.343

es domāju, ka es aizbraucu strādāt un ar savu darbu atpelnu visus radušos izdevumus...
P.S. Ūsainus indusus tadžmahalā neielaiž!

sun, 04.06.2009. 01:57:08
Komentāra reitings: 11.456

tajā mājaslapā gan iet runa par 3000 nok katru mēnesi 6 mēnešus, 6000 bija tikai par braucienu vien uz Āfriku (varbūt ar Indiju savādāk)

varbūt vecs info vai kas, bet tā nu tur rakstīts, ievulaiks

ievulaiks, 04.06.2009. 10:35:37
Komentāra reitings: 0.849

Ir divas iespejas- samaksat par macibam katru menesi shos 3000 nok vai ari atbraukt 4 meneshus atrak un sho naudu nopelnit! Esmu realiste un uzreiz stastu par otro variantu:) jo ljoti labi apzinos, ka Latvija tikai retais var patreiz shadu naudu samaksat un tikai 6 meneshus macities un talak doties par savu naudu uz Indiju vai Afriku!Ja strada shos 4 meneshus, tad tikai jaiemaksa 240 ls, lai rezervetu vietu programma un ta ir par edinashanu par pirmo nedelu- plus bilete 50 ls uz Lillihameru!
Endo, projekts ir domats cilvekiem, kas velas palidzet un stradat socialu un humanu darbu, jo, piemeram, Afrika berniem ir vajadzigi skolotaji, bet Tev ir iespeja par tadu klut un macit datorzinibas, anglu valodu vai ko citu. Projekts ir domats cilvekiem, kas velas stradat humanu darbu un redzet pasauli ka ari iepazit kulturu!

ievulaiks, 04.06.2009. 10:41:40
Komentāra reitings: -3.18

Latvija ari plosas visadas slimibas un, ja sevi nesargasi, tad saslimt ar bistama kaitem var jebkur! Runajot par malariju organizacija par velti nodroshina ar pretmalarijas medikamentu paugstinata riska zonas!Ieteicams ari ir poteties pret lielakajam tropu slimibam!

sun, 04.06.2009. 12:58:04
Komentāra reitings: 5.741

ja ievulaika variants atrisina naudas problēmu tad rodas jauna - laika problēma. gads būtībā jāstrādā lai tikai tiktu pie strādāšanas. kas vispār tiek mācīts tos 6 vai cik mēnešus?

ievulaiks, 04.06.2009. 13:23:41
Komentāra reitings: 1.383

4 meneshus jastrada, 6 jamacas un daleji jastrada tas ir 10 meneshi un, tad pusgads Indija vai Afrika!
Es nolemu pareklamet, jo Latvija patreiz ir problema Nr.1 tas ir bezdarbs un shi ir laba iespeja aizmukt no bezdarba!;) Dzivoshana ir pilniba nodroshinata- nav jadoma par ires maksu, edinashana ir 3 reizes diena un iespeja celot!

sun, 04.06.2009. 16:43:38
Komentāra reitings: 10.084

iespēja jau, protams, ir laba
ja sadomāšu, ka tāds parasts čalis kā es, kas nemāk nevienu āfrikāņu, indiešu valodu, kurš ar bērniem, indiešu kulturālo necieņu pret sieviešu dzimumu, prostitūtām, ūdens apgādi tuksnesī, HIV utml. ir uz jūs, spēj tikt galā ar tādiem pienākumiem, tad sākšu krāmēt mantas :)
bet gan jau viens no tās apmācības mērķiem ir ievirzīt cilvēkus tajā visā

roflcopter, 04.06.2009. 17:04:10
Komentāra reitings: 11.428

tas ir ļoti savādi, ka āfrikāni un indieši paši mūk prom no visa tā, bet mēs dodamies vākt viņu sūdus, kaut gan pašiem sūdu gana šeit pat. Izklausās pēc ''slīkonis pālīdz slīkonim''.

sun, 04.06.2009. 17:25:56
Komentāra reitings: 11.448

tā paradoksāli sanāk un teiciens labs
bet uz sava laptopa skatoties bildes kā tur jaunieši palīdz indiešiem graustos (Slumdog Millionaire variants) es tikai varu apstiprināt, ka sūdi viņiem tur ir sen jau un mūsu situācijas gluži salīdzināt nevar

bet, bet, jā man personīgi šis pats projekts liekas interesantāks tik emigrācijas pēc (darba un dzīvesvietas problēma atrisinās)

ievulaiks, 04.06.2009. 19:49:01
Komentāra reitings: 4.757

Roflcopter, Afrika ka zinams ir HIV epid. un liela nabadziba un berni nav vainigi, ka piedzimushi sados apstaklos un palikushi par bareniem! Latvija nav tik dramatiska situaciju un Tev ir iespeja kadu palidzibas misiju veikt ari Latvija!;)Noteikti atradisi atbalstitajus!

roflcopter, 04.06.2009. 19:53:10
Komentāra reitings: 9.075

viņiem tur ir cita tipa sūdi:pārapdzīvotība un vēsturiskā sabiedrības kastu un reliģijas sistēma, kas joprojām dziļi tur savās spīlēs un negrib laist vaļā, bet tā principā indija būs viena no varenākajām pasaules valstīm ņem kā gribi, jo tas progress zinātnē un izglītībā no nekā mums tikai sapņos var rādīties. Šrilankas tīģeri vēl parūks, bet, kas notiks ar sērīga paskata lašiem, dievs vien zina..

ievulaiks, 04.06.2009. 19:53:44
Komentāra reitings: 5.223

Sun, tev bus iespeja macities hindi vai portugalu valodu, uzzinat par Afrikas/ Indijas kulturu, macibu perioda varesi izlemt kursh projekts tev ir piemerots!;)
Jaa Tu sho laiku busi pilniba nodroshinats ar dzives vietu un partiku!:) Par to nebus galva jalauza!Tuvakais projekts- sakas julija (darbs) un novembri macibas.Nakamais ir oktobri- darbs un februari macibas!

ievulaiks, 04.06.2009. 19:57:43
Komentāra reitings: 6.689

Roflcopter, shis projekts balstas uz brivpratibas principu nevis uz spaidu darbiem Indija!Cerams, ka pec gadiem situacija mainisies un nekur nevaldies bads un nabadziba, bet kamer tas nav noticis ir iespeja pastiept palidzigu roku un mainit pasauli!

roflcopter, 04.06.2009. 20:02:54
Komentāra reitings: 8.977

bet šeit pat vajag palīdzīgu roku un koku...kas mums palīdzēs?

ievulaiks, 04.06.2009. 20:04:32
Komentāra reitings: 6.185

Tu;)

ismiscore, 04.06.2009. 20:21:52
Komentāra reitings: 5.653

jāmaksār par to, ka gribi palīdzēt nu, tas jau ir nedaudz par traku :)

roflcopter, 04.06.2009. 23:35:05
Komentāra reitings: 18.316

man nesen uzkrita blukjis uz galvas un bik pasāku rēķināt- Norvēģijā nekvalificēti darbinieki bez pieredzes celtniecībā(tjip zemāki par zemi-dalshe njekuda) sanjem 9 Ls stundā, tas ir 9X9(+/- darba diena, zināms, ka tur tāpat pahā vairāk) x 20(pieņemsim nedēļā 2 brīvdienas (neticami, bet nebūsim vergturi))= 1620 ls mēnesī..šo te neslikto summu (priekš Norvēģijas tās gan pupu mizas) mēs vēl reizinam ar 10( tjip ''strādā un mācies strādāt'' mēneši) un iegūstam 16200 Ls par ko (man liekas) var divreiz apceljot visu zemeslodi, papikoties ar pingvīniem, iespert tasmānijas velnam, pagulēt zem ziedošas sakuras un patusēt ar bolīvijas narkobaroniem!Piedod, ievulaiks, ka izgāzu tava darba devēja biznesa plānu, bet nevajag čakarēt cilvēkus ok?

esot, 04.06.2009. 23:50:23
Komentāra reitings: 8.093

roflcopter got a point.

sun, 05.06.2009. 06:28:12
Komentāra reitings: 1.345

Ievas ziņā atstāšu komentēt sīkāk, bet tā kā roflcopter to nostādīja tā jau arī nav. ja ņem vērā, ka strādā 4 mēnešus un tas ka strādāšana izpaužas kā 'brīvprātīgais', palīgdarbs skolās un visādos publiskos centros un kur vēl ne, un laikam klāt vēl nāk naudas vākšana burtiskā nozīmē - visādi labdarības pasākumi, un ja vēl pieskaita dzīvošanas izmaksas, tad tas ka kompānija nedaudz nopelna ir tikai normāli jebkuram uzņēmumam. nedomāju ka visas labdarības organizācijas var pastāvēt tikai no pozitīvas domāšanas spēka

roflcopter, 05.06.2009. 08:05:22
Komentāra reitings: 9.618

Nu ne jau uz vergturības, un jā- uzturēšanās ir dārga, bet, cik zinu, ta letinji tā ekonomē un roltonizējas, ka tāpat nopelnītā summa ir vairāk kā pieklājīga.''nedaudz nopelna''?ROFL- da viņiem tā ir klondaika nr.2. Tātad šis darbs nav kvalificējams kā mazkvalificēts, kas nozīmē ka stundas likme ir krietni vien lielāka, jo pieprasa komunikācijas, valodas zināšanas, sakoptu ārieni utt. Labdarības darbs pastāv uz sponsoriem nevis apzināti virzītu biznesa plānu ar nodomu gūt peļņu uz labdarībā nodarbinātajiem. Nedomāju, ka sarkanais krusts taisa varku uz mūķeņu darbu.

kampy, 05.06.2009. 08:51:02
Komentāra reitings: 4.243

ievulaiks, a ko tu pati te vēl dari? kapēc nebrauc?

kurpe, 05.06.2009. 09:28:09
Komentāra reitings: -5.467

kampy-
ievulaiks: "Sveiki jaunieshi!;) patreiz pati stradaju shaja programmaa (..)."

kampy, 05.06.2009. 09:30:29
Komentāra reitings: 7.158

strādāju šajā programmā var saprast gan- pati esmu brīvprātīgā, patreiz atrodos tur un tur, vai arī- piedalos/strādāju šajā projektā un daru tādas lietas kā jauniešu kūdīšanu utt. daah! uz to es gribēju saņemt atbildi, ka tevi deviņas pazoles.

kurpe, 05.06.2009. 09:34:44
Komentāra reitings: 1.82

nu jā,protams,to var saprast arī tā.
vienkārši tajā,ko viņa tālāk izklāstīja,varēja noprast,ka pati ir brīvprātīgā.
vai arī es kļūdos un es pārpratu.

(:

kampy, 05.06.2009. 09:42:38
Komentāra reitings: -1.409

es ceru, ka kļūdies tu nevis es :DDD

roflcopter, 05.06.2009. 09:44:29
Komentāra reitings: 10.625

es no ievulaika gribētu zināt tikai to, kā bija/ ir tā dzīvošana āfrikā/indijā, pašas subjektīvo skatījumu uz tiešajiem pienākumiem sadzīvi utt.

ievulaiks, 05.06.2009. 17:07:53
Komentāra reitings: 0.84

Es patreiz stradaju DRH.
Roflcopter, mani jau tagad ieintreseja Tev ir ipash naids pret brivpratigu darbu, nevalstiskam organizacijam, labdaribas koncertiem, ziedojumu vakshanas akcijam, zupas virtuvem, bezpajumtnieku naktsmitnem utt.?!- Nost ar palidzibu?
Es nesaprotu kur Tu saskati eksplotaciju? Darbs vacot nabadzigiem cilvekiem second hand drebes, manuprat, isti neatbilst eksplotacijas definicijai, ja pietam cilveki to darba labpratigi un gust prieku no darba jo apbrauka ar businu visu Norvegiju un redz daudz skaistu ainavu.Projekta ir daudz jaunieshu ar augstako izglitibu un vieniem nav problema stradat brivpratigi.
Es nevienu nevangjoju, bet gan piedavaju iespeju kadam kuram tas varetu intereset (Latvija ir bezdarbs un varbut kadam ta bus iespeja atrast darbu). Tavi komentari mani mulsina, jo nesaprotu kapec tie ir tik melni. Tev ir visas iespejas stradat banka vai kur citur kas atbilst taviem dzives principiem un kur atalgojums ir Tev atbilstosh!;)
Jastrada ir jo, redzi, pasaule nepastav tikai uz sponsoreshanas principu, bet pasham ari jaiegulda- organizaciju atbalsta humana people to people, bet ar shiem lidzekliem nepietiek, lai segtu visus izdevumus.

ievulaiks, 05.06.2009. 17:19:23
Komentāra reitings: -0.06

Es velreiz saku, ka nevienu- nevangoju, nepierunaju vai piespiedu karta nemeginu parliecinat klut par BRIVPRATIGO (shis vards jau semantiski ietver brivibu izveleties!)
Es piedavaju iespeju kadm kam tas ir aicinajums, butu interesanti un risinajums bezdarbam!

lols_royce, 05.06.2009. 17:53:44
Komentāra reitings: 2.341

kas pie vellna ir DRH?seriālā DR.Haus???Man nav nekāda naida pret brīvprātīgu darbu- pats jau par baltu velti spēlēju koncertos (arī labdarības) pusdesmitgadi.

Eksplotācija ir ,ka baltie bjorndāleni paši nevāc tās parpalas, bet piedāvā tās vākt jauniešiem no NVS, kam iespējams šobrīd ir grūta situācija...Strādājot un pelnot tur izdur acis vai, ka nevar baudīt smukās ainavas?

Kapēc melni komentāri?tas ie tikai mans subjektīvais refleks uz tavis stāstīto..Tas nebūt nenozīmē, ka tev baigi jāņem pierē un jātaisnojās.

Bankās cilvēki nemaz nepelna to lielo žūksni, jo tas, ka bankā ir nauda, automātiski nenozīmē, ka arī tev būs lielais kundžārs.

Es cepjos par to, ka 10 mēneši ir jāvāc tās parpalas pa polāro loku nevis solītās eksotiksās zemes, neticu , ka, lai vāktu parpalas ir nepeiciešama 10 mēnešus liela apmācība, piemēram, franchu leģionā apieties ar kaujas tehniku,lekt ar izpletni un izdzīvot tuksnesī iemāca krietni vien ātrāk.

Tā arī neatbildēji, kā pašai patika Āfrikā/Indijā...

ievulaiks, 05.06.2009. 18:03:32
Komentāra reitings: 3.763

Atbildu- esmu vel apmacibu perioda!
Un netaisnojos:) bet censhos saprast kapec esi kriticisma persona N1:) Opozicija.Tas mani neparsteidz, jo kad uzteicu darbu un apkartejiem pateicu, ka velos piedalities kada brivpratiga projekta sanemu ari shadus analitiskus opozicijas komentarus:)Mana izglitiba ir teoretiska un es velejos darit kaut ko ari praktiski, lai mainitu sabiedribu uz labo pusi.Absolos ari atgriezoties Latvija izmantot iegutas zinasanas, lai attistitu savu dzimto zemi!
Atbilde kas ir DRH- www.drh-norway.org
Projekta ir jaunieshi no visas Eiropas!!!
Bet izklausas, ka projekts ir Tevi ieintresejis;) ???:) Vienigi ja nebutu nekas jadara, piemeram, vienreiz nedela jagatavo visiem pusdienas, jo dzivoshana ir kopiena.Dzivoshana ir 30 kilometrus no Lillihameras prom kalnos.
Tatad atbildu kados projektos var iesaistities Afrika/Indija:
• Afrika Jus varat stradat sados projektos:

 Darbs ar berniem; programma ir fokuseta uz palidzibu berniem, kas ir nonakusi socialas grutibas.
 HOPE or TCE (Total Control of the Epidemic/Pilniga Epidemiju kontrole) programmas kuru merkis ir apturet HIV & AIDS izplatibu un informet cilvekus par sis slimibas eksistenci.
 Skolotaju apmacibas koledzam, kas fokuseta uz skolotaju apmacibu lauku regionos.
 Skolas, kas jauniem cilvekiem maca pamatprofesionalas lietas, kas nepieciesamas to nakotnei
 Skolas ielu berniem
 Programmas, kas palidz uzlabot sanitaros un higenas apstaklus lauku regionos

 Programmas, kas palidz atrast jaunus kontaktus second hand drebju izplatishana, kam sis lietas ir nepieciesamas

• India Jus varat stradat sados projektos:

 Sabiedribas attistiba: programma ir orenteta uz palidzibu berniem, kas ir nonakusi grutibas
 HOPE or TCE (Total Control of the Epidemic/Pilniga Epidemiju kontrole) programmas kuru merkis ir apturet HIV & AIDS izplatibu un informet cilvekus par sis slimibas eksistenci.
 Programmas, kas palidz uzlabot sanitaros un higenas apstaklus lauku regionos
 Skola, kas strada ar berniem
 Macit DRH Indija

kampy, 06.06.2009. 07:36:22
Komentāra reitings: 2.885

ok ok, es joprojām īsti nesapratu kas ir "apmācības process" (tb kur tu esi un ko tu īsti dari) bet tas tā.. uuuuuuuun.. kā es tai āfrikā varēšu to visu darīt? viņi visi runā angliski? es nez, man vienkārši liekas, ka āfrikas hivainais ielu bērns no capito mani. nu jā, mans jautājums: kādā valodā viņi runā?

lols_royce, 06.06.2009. 12:44:41
Komentāra reitings: 3.802

Get used to it- es jau kritisks esmu labu laiku, jo tik daudz visādu aizdomīgu lietu apkārt notiekas, ka nevar tā rāmi nosēdēt un paklusēt.

Es joprojām nevaru saprast, kā cilvēki , kas nevar palīdzēt sev un aiz bezizejas mūk projām no savas valsts, var palīdzēt citiem? Tikai aiz bezcera var palīdzēt? Man liekas tai palīdzībai ir jānāk no iekšām...Ko var iemācīt maziem zulusiem, ja pats esi mācāms dzīvot?

Kādas zināšanas tad iegūsti, kas lieti noderētu pēc tam šeit- AIDS apturēšana un sanitārā stāvokļa uzlabošana?

Un tie, kas ir ar augstāko izglītību, vai viņi, papildinot ārzemēs savas zināšanas izglītojoties, nebūtu krietni vien noderīgāki speciālisti (par parpalu vācējiem) cīņai ar nabadzību un slimībām?(ārsti, psihologi, pedagogi).


piemēram mali viņi runā šādi http://www.youtube.com/watch?v=C5NW4k7dLQ0 , ja gribi būt viņu koriš, mācies no galvas!

ievulaiks, 06.06.2009. 16:18:43
Komentāra reitings: 1.411

Zambija- anglu valoda (un vieteja valoda)
Mozambika- portugalu valoda (un vieteja)
Indija- hindi un anglu valoda (un dazadi hindi dialekti)

ols_roycem, sanitaro stavokli vienmer un visur var uzlabot!;)Paldies:) man nevajag palidzet:)man palidziba ka Tu defineji nak no ieksham:)) Kortisars aizdomajas par to, ka gruti vienam parstavet savu valsti un tagad vinu saprotu- japarstav brivpratigais darbs vienperoniski.Bet es meginu!;)

Cilveka muzs ir pietiekami garsh, lai paspetu pastradat Latvija, Kina un ASV, ja kads velas dazadu pieredzi un padzivot citas valstis- tas ir par to mukshanu no valsts.Globalizacija dod iespeju musdienas brivi celot un stradat.(Globalizacijai protams ir plusi un tikpat daudz minusi!)

Un es tev absoluti piekritu, ka ja cilveks studejis pedogogiju un izmacijies par skolotaju, tad vinam jabut iespejai stradat sava profesija, bet vins var izveleties kur to darit. Es saprotu, ka Tu uztraucies par 'smadzenu aizplushanu' tas ir labi, ka Tu par to aizdomajies.Principa es saprotu visas tavas pardomas, bet laikam shis sludinajums nav istais objekts kur tavas pules ieguldit- piemerotaks butu sludinajums par zemu kvalificetu un ne parak labi atalgotu darbu Irija utt.-cilveki biezi vien brauc tur stradat no pilniga izmisuma, jo ir lieli kredita paradi utt.- un ir jaizdomajas, kas un kur nav pareizi.Ir labi aizdomaties par socialam problema un to iemesliem ka ari izvertet tas analitiski.

Shodien noklausijos prezentaciju par brivpratiga pieredzi Mozambika un ta projekts bija slegtu aku izveidoshanu, lai pasargatu cilvekus no dizenterijas- brivpratigais veica lielu darbu skaidrojot ciema iedzivotajiem, ka dizenterija izplatas un ka to apkarot, jo no shis Eiropa islaicigas slimibas Afrika mirst daudz cilveku.Dazkart pietiek tikai ar to, ka cilvekiem tiek dota INFORMACIJA un Tu vari izglabt kaut tik vienu cilveku.Ciema iedzivotaji labprat piedalijas aku buvnieciba, jo vini saprata, ka lietojot tiru udeni tie neslimos.Tu vari tagad but opozicija un teikt, kapec vini pashi neaizdomajas par slegtu aku izveidi- atbilde ir vienkarsha- trukst informacijas cik liela nozime sabiedriba ir shadai vienkarshai lietai.
Ir labs teiciens- lai izdzivotu ir jaiemaca makshkeret nevis jaiedod viena zivs.
jaukas brivdienas!;)

kampy, 08.06.2009. 07:50:53
Komentāra reitings: 2.465

ja pareizi beidzot saprotu- tu tur pati neesi bijusi- tb neesi pasargājusi cilvēkus no dizentērijas. moš latviešu aizspriedumainība, bet es nekad nepirktu šokolādes pienu, tikai tapēc, ka cilvēks, kurš pats to nav dzēris- man saka, ka ir diktam gards un veselīgs.

ievulaiks, 08.06.2009. 09:38:01
Komentāra reitings: -1.364

ok!Tev ir briva izvele!;)
Es doshos uz Indiju un, tad es tapat jau nebushu bijusi Afrika!Katrs skolas dalibnieks var doties uz vienu valsti Indiju, Mozambiku vai Zambiju!

endo, 08.06.2009. 09:48:54
Komentāra reitings: 10.074

nu kad atbrauksi - ja atbrauksi - tad labprāt uzklausītu kā gāja un tā.
lai saprastu iespējams pēc gada (vai vairāk) tad arī dotos misijā un
dotu savu artavu.

lols_royce, 08.06.2009. 10:11:57
Komentāra reitings: 5.263

Es domāju, ka uz to Indiju, Mozambiku vai Zmabiju var doties arī gadu nepakāšot Norvēģijā, ja dažādu iemeslu dēļ nav vēlmes saldēties un mocīties ar atklimatizāciju. Ja jau gads jāpahā par zilām acīm, tad jau var pastrādāt arī par samaksu (un neba vesels gads) un pats, kā kungs aizbraukt uz to indiju un tad pieteikties brīvprātīgā palīdzības darbā tur uz vietas- domāju ,ka prom nedzīs. Es nedomāju ,ka kāds, kas nav izmisumā, nodosies filantropijai vai interesēseis ppar citu valstu kultūru gandrīz divus gadus, kas pa traku, tas pa traku, ja studēt tad vēl saprotams, bet vienkārši for nothingdoing- nu nez. Un tas, ka nav pārbaudīts ar lielu drošību nerada- iepējams, ka dzīvosi kaut kādā šķūnī un sausā tualete būs vienīgā kultūra, ko redzēsi.

ievulaiks, 08.06.2009. 12:29:33
Komentāra reitings: -1.476

lol_royce Tev ir visas iespejas rikoties pec sava scenarija!Dzive vispar ir daudz iespejas ka kaut ko darit!;)
Dzivoshana shajas vietas ir DRH centros kuras jau darbojas kopsh 1978.gada un pilniba ar visu dzivoshana nepiecieshamo aprikotas! Protams, ir jasamierinas, ka elektriba Afrika ir tika vakara kad ta patiesi ir nepiecieshama, bet ta jau nav ekskursija uz 5 zvaigznu viesnicu!:)
Programmu finishejot tiek izsniegts diploms, kuru var ierakstit CV ka jebkuru papildus izglitibu un pieredzi!


Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hi, Are you seeking a top-notch domain name for your business ? Perhaps this one fits the bill for you? buyviagra.today Could you inform me if you have any interest? Thank you and have a great day, Fausto

Fausto

Hello, I'm in need of assistance regarding an issue on the site, could you please help me?

Stefan Fullerton

Здравейте, исках да знам цената ви.

RobertSax


ienāktreģistrēties