Latvijas produktu kvalitāte saistīta ar augstajiem vides veselības rādītājiem

Zane Eniņa, 12.09.2008., 15:32

Latvijas produkti ir īpaši augstvērtīgi, un to kvalitāte sakņojas augstajos vides veselības rādītājos.

Latvijas vide atzīta par ekoloģiskāko Austrumeiropā, savukārt pasaules mērogā Latvija ierindojas augstajā 8. vietā, ar Jeilas universitātes pētījuma (ASV, 2008) datiem Rimi kampaņas „Latvijas stāsti” ietvaros iepazīstināja Vides ministrs Raimonds Vējonis.

„80 % no realizētajām svaigajām pārtikas precēm ir ražotas Latvijā, turklāt Rimi veiktais pētījums rāda, ka 93% no Latvijas iedzīvotājiem vietējā ražojumu pārtikas produktus izvēlas tieši to dabiskās izcelsmes un veselīguma dēļ,“ informēja Rimi valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais. Paužot gandarījumu, ka Latvijas produktu īpašo vērtību apliecina ne vien pircēju uzticība, bet arī autoritatīvais Jeilas universitātes pētījums, V.Turlais atzina, ka „Rimi novērtē Latvijas ražotāju centienus un gādā, lai vietējie produkti vienmēr būtu Rimi veikalu plauktos“.

Jeilas pētījuma ietvaros tika izvērtētas 149 pasaules valstis pēc 25 vides kvalitātes rādītājiem. Pētnieki maksimālo 100 punktu skalā, Latviju novērtējuši ar 88,8 punktiem. Divās kategorijās Latvija ieguvusi maksimālo punktu skaitu - visatzinīgāk novērtēti mūsu ūdens un meža resursi. Pētījumā tika analizēta arī Latvijas gaisa piesārņojuma līmenis, iegūstot 99,5 punktus, dzeramā ūdens kvalitāte (98,3 punkti), ūdens ekosistēma (98,0 punkti), ķīmisko līdzekļu izmantošanas kontrole zemkopībā un lauksaimniecībā (95,5 punkti), dabas resursu ražīgums (86,0 punkti), kā arī zemniecības un lauksaimniecības resursi (83 punkti).

Nevienā no šīm kategorijām mūsu kaimiņvalstu resursi nav novērtēti ar tik labiem rādītājiem, kopvērtējumā ierindojot Lietuvu 16., bet Igauniju 19. vietā.

„Varam būt lepni, ka dzīvojam tik tīrā vidē, lai mūsu zemē būtu iespējams izaudzēt kvalitatīvus pārtikas produktus. Augstus vides kvalitātes rādītājus mums jāuztur arī turpmāk,” prezentējot pētījumu teica R.Vējonis.

Kā atzina vides ministrs, uzturā izvēlēties pašmāju izcelsmes produktus ir ļoti vēlams, jo tajos esošie vitamīni un barības vielas ir visvairāk piemērotas cilvēkiem, kas dzīvo attiecīgajā valstī. Turklāt „mīlētākie Latvijas produkti nākuši no cienījamiem saimniekiem, kas šo gardumu radīšanā ielikuši visu savu sirdi“, piebilda V.Turlais.

Veselībai labvēlīgākā vide ir Šveicē, Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, Kostarikā, Austrijā un Jaunzēlandē, kā arī Latvijā. Pētījuma rezultāti rāda, ka viskritiskākā situācija vides tīrības ziņā ir Āfrikas valstīs. Pilna pētījuma versija pieejama internetā http://epi.yale.edu.

Lai atbalstītu un izceltu vietējos ražotājus, kā arī mudinātu Latvijas iedzīvotājus arvien vairāk izvēlēties Latvijas preces, Rimi turpina sadarbību ar Latvijas ražotājiem un zemniekiem, veidojot īpašu kampaņu „Latvijas stāsti”. Rimi uzrunājis un apkopojis vairāku vietējo ražotāju un zemnieku dzīvesstāstus un interesantākos notikumus no viņu darba ikdienas. Tie ar TV reklāmu palīdzību tiek izstāstīti arī plašākai sabiedrībai. Kampaņas ietvaros mēneša garumā visos Rimi veikalos būs plašs piedāvājums dažādiem Latvijā audzētiem un ražotiem pārtikas produktiem - gan dārzeņiem un augļiem, gan gaļas, piena, maizes un konditorejas izstrādājumiem. Savukārt ikvienam pircējam no 2. līdz 30. septembrim visos Rimi veikalos būs iespēja nobalsot par savu mīļāko Latvijas preci. Pērkot vietējā ražojuma produktus, tiks uzskaitīts katrs pirkums, tādējādi nosakot patērētāju iecienītākās Latvijas preces. Savukārt kampaņas noslēgumā Rimi Latvia īpaši izcels un apbalvos patērētāju iemīļotāko preču ražotājus.


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Michaelson (triathletemt@freewebpages.stream ), 08.07.2017. 05:30:10 (ip:46.161.9.25)
Komentāra reitings: 0

wh0cd451733 <a href=http://buyjanuvia.reisen/>januvia</a> <a href=http://valtrex.store/>generic for valtrex</a> <a href=http://stromectol.news/>stromectol</a> <a href=http://augmentin.zone/>augmentin xr 1000</a> <a href=http://arimidex.live/>arimidex</a>

Michaelson (nadinenas@email-4-everybody.bid ), 10.07.2017. 09:25:35 (ip:46.161.9.25)
Komentāra reitings: 0

wh0cd932561 <a href=http://prilosecgeneric.us.com/>Prilosec Generic</a> <a href=http://crestor10mg.us.com/>crestor 5mg</a> <a href=http://trazodone.us.org/>generic trazodone 50mg tablets</a>

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
<a href=https://www.sports.ru/profile/1044585198/statuses/>https://electronix.ru/forum/index.php?showuser=98876</a>

RobertDeT

Hello Like to blow my nickname (Ilona87) Copy the link and go to me... bit.ly/2x6xaTE 8605566595903

DeborahLip

Начни ежедневно зарабатывать на рекламном рынке ПОКУПАЕМ ВРЕМЯ => <a href=https://buytime.info>Узнай, как это работает!</a>

AlissaOdosyTendesienāktreģistrēties