Rīga- Stokholma- Rīga

Artūrs Špaks, 05.02.2011., 02:26

Pateicoties kompānijai "Tallink", Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētas ir savienotas ar prāmju satiksmi.

Šāda veida brauciens ir populārs abu valstu iedzīvotāju starpā, par to liecina kaut vai tas, ka biļetes ir jāpasūta gana laicīgi, lai spētu doties braucienā sev vajadzīgajā dienā. Jāpiemin arī tas, ka šo pakalpojumu izmanto ne tikai Latvijas un Zviedrijas iedzīvotāji, bet gan arī tūristi no citām valstīm. Protams, brauciens ne visiem ir tūrisma brauciens- citi to izmanto, lai nokļūtu savā darba vietā.

Šajā braucienā devos ar kruīza kuģi "Romantika", kas ir daudz plašāks, labāk aprīkots kā "Festival" ar kuru devos pāris gadus iepriekš. Kajītes durvis ir atveramas ar kartīti, kuru izsniedz reģistrējoties braucienam, šāda kartīte ir katram kajītes iemītniekam, tādēļ nav jāuztraucas par to, kur ir cilvēks ar vienīgo atslēgu. Uz kuģa ir daudz un dažādas iespējas, kā pavadīt brauciena stundas- ir iespējas dziedāt karaoki, apmeklēt saunu(par attiecīgu samaksu), spēlēt azartspēles, vērot šovu kā arī izdejoties pie dzīvās mūzikas. Organizatori ir parūpējušies arī par dažādām loterijām, kurās, par nelielu samaksu, ir iespējams piedalīties ikvienam brauciena dalībniekam. Īsāk sakot, viss ir atkarīgs no paša cilvēka- ja vēlas var sēdēt savā kajītē, tomēr var arī jauki pavadīt laiku.

"Romantikas" kajītes atstāja ļoti labu iespaidu, kas nebija tik labs braucot ar "Festival". Kajītē ir pašiem sava tualete/dušas telpa, spoguļi, krēsls, 4 gultas ( ir iespēja braukt arī divvietīgās kajītēs), kā arī televizors, kurš pat darbojās. Ar televīzijas starpniecību bija pat iespējams skatīties tiešraidi no lielākās ballīšu vietas uz kuģa. Arī veikt saldumu/dzērienu pirkumus uz prāmja ir iespējams, tomēr ir jārēķinās, ka tur ir pamatīgs uzcenojums.

Kā lielāko mīnusu var minēt to, ka daļa apkalpes locekļu nesaprot latviešu valodu. Kā vēlāk noskaidroju, tad līdzīgi ir arī ar zviedru valodu. Daļa komandas locekļu prot sazināties lauzītā angļu valodā un krievu valodā, tas likās gana amizanti, jo tieši latvieši un zviedri ir lielāki pakalpojuma lietotāji, tātad kompānijas mērķauditorija un ne visi saprot šīs ārzemju valodas.

Stokholmā ir atvēlētas aptuveni 6 stundas, kuras katrs var pavadīt kā vien sirds vēlas. Neizmantojot transporta līdzekļus vecpilsētā var nokļūt ~30 minūšu laikā. Tajā ir iespējams apmeklēt dažādas suvenīru bodītes, ir izveidota gara gājēju iela, kura ir pārpildīta ar tūristiem un dažādiem veikaliņiem, var apskatīt pili, vērot pils sardzes maiņu, vai vienkārši doties, kur vien acis rāda. Protams, ka ir iespēja viesoties dažādos muzejos, taču ieejas biļetes, kā jau lielākā daļa preču, ir gana dārga. Salīdzinājumam- šokolādes tāfelīte(155g) maksā ap 1,60Ls, 1,5l Fanta( ar taras nodokli)~ 1,4Ls, 0,5l Bryggm. Mōrk alus~ 1,2ls.

Atpakaļceļā, protams, šova programma tiek izmainīta, lai nebūtu jāvēro vēlreiz to pašu, tādēļ atkal ir gana interesanti to vērot. Braucienā dodas dažāda gada gājuma cilvēki, tomēr lielāko daļu veido tieši jaunieši, tādēļ ballītes, bieži vien, no plašākām telpām pārvirzās uz kādas kompānijas kajīti, kur tās turpinās visas nakts garumā.

Šāds brauciens ir gana kompakts, lai spētu paviesoties Zviedrijas galvaspilsētā, labi pavadīt laiku uz prāmja(ir iespējams nokļūt uz prāmja klāja un vērot brauciena norisi) kā arī atpūstos.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā

Tommyzem

ElmerWes

ElmerPlonsienāktreģistrēties